Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Gorące tematy

  • 7 sierpnia 2020
  • 9 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 24535

[WIDEO] Powiat w czerwonej strefie - komentarz starosty pszczyńskiego

Powiat pszczyński znalazł się wśród 19 powiatów w Polsce, na terenie których w ciągu ostatnich dwóch tygodni wystąpiło dużo przypadków zakażenia koronawirusem. W czerwonej strefie powiatów od soboty, 8 sierpnia będą obowiązywać większe ograniczenia, niż na terenie całego kraju. Spotkaliśmy się ze starostą Barbarą Bandołą, by porozmawiać na temat obecnej sytuacji epidemiologicznej w naszym powiecie. Zobaczcie nasz materiał wideo.- Sytuacją zaskoczeni nie jesteśmy, ponieważ mamy cały czas świadomość, że sytuacja epidemiologiczna w powiecie pszczyńskim jest poważna. Na bieżąco śledzimy rozwój epidemii i przekazujemy Państwu te dane - mówi starosta Barbara Bandoła.

Starostwo podjęło liczne działania w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa, m.in. zorganizowano bezpieczną obsługę klientów oraz wprowadzono regularną dezynfekcję urzędu i centrum przesiadkowego. Ponadto starostwo przekazało ponad 180 tys. zł na organizację pracy wymazobusa na terenie powiatu oraz pomogło wyposażyć mobilny punkt wymazowy przy szpitalu, do którego przyjeżdżają na wymazy osoby w 12. dniu kwarantanny.

Pracownicy jednostki samorządowej zajęli się również koordynacją przekazywania środków ochrony osobistej i dezynfekcyjnych do jednostek i organizacji, które ich potrzebowały. Dodatkowo, na prośbę starostwa, policja kontrolowała obiekty handlowe pod kątem przestrzegania przez klientów obowiązku zasłaniania ust i nosa.

A jak starosta komentuje umieszczenie powiatu w tzw. "czerwonej strefie"? - Niepokoi mnie sytuacja naszych przedsiębiorców, zwłaszcza działających w branży gastronomicznej. Będziemy interweniować w ich sprawie w ministerstwie - zapowiada Barbara Bandoła.

Z inicjatywy starosty dziś obędzie się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Powiatu Pszczyńskiego z udziałem włodarzy gmin powiatu oraz dyrekcji tyskiego Sanepidu poświęcone sytuacji epidemiologicznej. Będziemy informować o ustaleniach.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.