Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najnowsze

  • 16 lipca 2020
  • wyświetleń: 873

Studia biznesowe w USA: co wziąć pod uwagę przy wyborze uniwersytetu

Materiał partnera:

W Stanach Zjednoczonych wiele uniwersytetów oferuje kursy MBA. Jednak nie wszystkie z nich są jednakowo warte uwagi i wydanych pieniędzy. Jeszcze przed aplikowaniem należy zapoznać się z kilkoma aspektami działalności uniwersytetu prowadzącego kursy.

MBA - jest to tytuł magistra zarządzania przedsiębiorstwem, który można uzyskać na amerykańskim uniwersytecie.

Programy MBA są różne, ale wszystkie są tak samo cenione na świecie za wyjątkowe szkolenie menedżerów, którzy są w stanie prowadzić firmę bardziej profesjonalnie i rozwiązywać zadania menedżerskie, których inni nie mogą wykonać. Jak wybrać szkołę MBA i nie pomylić się z kursem? Dowiemy się o tym z niniejszego artykułu.

Jakie szkoły biznesu są w USA?Program MBA to wyjątkowa metoda studium przypadku dla studentów, która została opracowana na amerykańskich uniwersytetach ponad 70 lat temu i jest nadal praktykowana, dzięki czemu uzupełnienia są adekwatne do naszych czasów. Charakterystyczną cechą MBA jest praktyczna orientacja wszystkich szkoleń, ponieważ często studenci szkół biznesowych są również zarządcami w firmach, otrzymującymi wykształcenie będąc w trakcie pracy. Dlatego ważne jest, aby otrzymywali oni tylko wiedzę i umiejętności, które pomogą im rozwiązać problemy kierownicze bezpośrednio po zajęciach.

Opracowano różne programy dla studentów o różnych stanowiskach:

  • Szkoła stacjonarna (1-2 lata) - studia stacjonarne z obowiązkową obecnością na wykładach. Odpowiedni dla absolwentów posiadających licencjat z ekonomii i biznesmenów, którzy opuszczają swoje stanowiska na czas studiów;
  • Kurs MBA na odległości - możliwość odbycia szkolenia bez opuszczania kraju;
  • EMBA - kurs dla menedżerów wyższego szczebla, umożliwiający połączenie ścisłego harmonogramu i zajęć w pełnym wymiarze godzin. Warunkiem jest staż pracy wynoszący co najmniej 5-7 lat i stanowisko zajmowane w momencie aplikowania.


Niektóre osoby rozpoczynające naukę w szkole biznesu nie mają możliwości opuszczenia pracy na czas studiów i opóźniają aplikowanie, ponieważ obawiają się, że nie będą w stanie jednocześnie wyrobić w pracy i uczęszczać na zajęcia. Nie musisz się obawiać, że nie będziesz w stanie poradzić sobie z realizacją wielu samodzielnych prac domowych. Zazwyczaj polegają one na napisaniu esejów na bieżący temat kursu, który wielu studentów, aby zaoszczędzić czas, zamawia na stronach takich jak papernow.org, a zaoszczędzony czas poświęca się na dodatkowe przygotowania lub sprawy osobiste. Przekazanie części pracy jest ważną umiejętnością, aby przetrwać w konkurencyjnym środowisku, nawet będąc wśród uczniów szkoły biznesu.

Co jest naprawdę ważne przy przyjęciu?W USA wiele uniwersytetów oferuje kursy MBA. Jednak nie wszystkie z nich są jednakowo warte uwagi i wydanych pieniędzy. Jeszcze przed przyjęciem należy sprawdzić kilka aspektów działalności uniwersytetu prowadzącego kursy, a mianowicie:

  • Czy szkoła MBA ma wystarczający poziom akredytacji, aby przyznawać stopień magistra po ukończeniu studiów?
  • Czy szkoła jest wymieniona w ocenach uznanych publikacji (Business Life, Wall Street Journal itp.);
  • Czy szkoła może pochwalić się własnym programem nauczania?
  • Czy szkoła jest członkiem AMBA i FBAA, potwierdzając jej poziom i jakość edukacji.


Jeśli odpowiedzi na te pytania są zadowalające, a absolwenci otrzymali pozytywne informacje zwrotne, taką szkołę MBA można rozważyć.

Status absolwenta American Higher School of Business MBA to prestiż i szansa na uzyskanie dobrze płatnej pozycji w dowolnej firmie na świecie, ale, co ważniejsze, są to umiejętności kierownicze, które pomogą przenieść firmę na nowy poziom. Dlatego, gdy tylko wypadnie możliwość, zdecydowanie warto uzyskać dyplom MBA.