Rozrywka

• 11 maja 2011
  • wyświetleń: 2597

Sportowe sukcesy PG nr 1

Na przełomie kwietnia i maja odbyło się kilka ważnych imprez sportowych na szczeblu wojewódzkim. Uczniowie PG1 pomimo skromnej bazy sportowej wspaniale spisali się w tych zawodach zajmując wysokie lokaty.

PG Gimnazjum 1

15 kwietnia na lodowisku "Jastor" w Jastrzębiu-Zdroju czteroosobowy skład chłopców i dziewcząt zajął 7 miejsce w biegach łyżwiarskich, ustępując tylko zawodnikom klubowym, a wygrywając m.in. z Chorzowem czy Lyskami.

28 kwietnia w hali GOSiR w Goczałkowicach-Zdroju reprezentacja chłopców w piłce ręcznej po dwóch ciężko stoczonych meczach ostatecznie zajęła 4 miejsce w półfinale wojewódzkim w piłce ręcznej chłopców. Stało się to po zwycięstwie w zawodach miejskich, a następnie powiatowych, które miały miejsce w Goczałkowicach. Kolejnym etapem, który otworzył nam drzwi do rozgrywek wojewódzkich były rejonowe zawody w Górkach Wielkich.

4 maja w Dąbrowie Górniczej odbył się VIII Finał Wojewódzki w Drużynowych Zawodach w Badmintona. Po długim i wyczerpującym turnieju reprezentantki naszego gimnazjum uplasowały się na 2 miejscu zdobywając wicemistrzostwo Śląska. Indywidualnie Kornelia Marczak stanęła na najwyższym stopniu podium, zaś jej koleżanka z zespołu - Martyna Strąk - zajęła 8 miejsce. Dosyć pechowo zakończył się dla Jakuba Baborskiego finałowy mecz o 3 miejsce, w którym doznał kontuzji i ostatecznie wspólnie z bratem Patrykiem zajęli 4 miejsce. Cała w.w. czwórka trenuje pod okiem pana Damiana Pławeckiego. Serdecznie gratulujemy.

W imieniu całej społeczności szkolnej pragniemy podziękować panu A. Nowakowi za udostępnienie przewozu na zawody - bez zaangażowania rodziców na pewno nie udałoby nam się.