Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 29 sierpnia 2019
  • 7 września 2019
  • wyświetleń: 7444

Rodzinny piknik charytatywny dla Helenki w pszczyńskim parku

Za nami:

W sobotę, 7 września o godzinie 14.00 w pszczyńskim parku odbędzie się piknik rodzinny. Podczas wydarzenia będą zbierane pieniądze na pomoc w leczeniu i rehabilitacji małej Helenki.

Piknik dla Helenki
Mała Helenka urodziła się z wodogłowiem


Jak mówi mama Helenki, życie jej małej córeczki to ogromny cud. Lucyna już będąc w ciąży wiedziała, że jej córka nie przyjdzie na świat jako zdrowe dziecko. Lekarze nastawiali Państwa Grzelak na to, że ich dziecko urodzi się bardzo chore. Mała Helenka urodziła się z wodogłowiem.

Od samego początku rodzice rozpoczęli walkę o zdrowie swojej córeczki. Lucyna zrezygnowała z pracy, by w pełni poświęcić się Helence. Rozpoczęła się batalia o prawidłowy rozwój dziewczynki. Wizyty u lekarzy specjalistów, rehabilitantów, fizjoterapeutów, wszystko po to, aby mała Helenka mogła kiedyś chodzić, bawić się z rodzeństwem, a w przyszłości być samodzielna.

Niestety kilka miesięcy temu rodzice Helenki usłyszeli straszną wiadomość. Ich niespełna dwuletnia córeczka choruje na ostrą białaczkę szpikową. W tej chwili Helenka przebywa w szpitalu klinicznym w Zabrzu, co kilkanaście dni wraca na krótką przerwę do domu.

- Zapraszamy wszystkich, którzy pragną pomóc Helence i jej rodzicom. Podczas pikniku w pszczyńskim parku, od strony kapliczki "Bądź wola Twoja", zorganizowane zostaną pokazy wspinaczki po drzewach - między innymi będziemy mogli obserwować Mistrza Polski w Arborystyce, ponadto pokazy taneczne - mistrzowie break dance, taniec latynoamerykański, występy muzyczne - chór dziecięcy, laureaci festiwalu Gimp, konkursy dla dzieci, dmuchańce i inne atrakcje - zachęcają organizatorzy.

Rodzinny piknik charytatywny dla Helenki w pszczyń

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.