Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 8 marca 2020
  • wyświetleń: 9701

Odwołane: Piknik Krynoliny w Parku Zamkowym

Nie odbędzie się Piknik Krynoliny zaplanowany na sobotę, 30 maja.

V Piknik Stowarzyszenia "Krynolina" w pszczyńskim parku zamkowym, w stylu z lat 1855-1870 - 27.05.20
Przed nami już VIII Piknik Krynoliny w pszczyńskim Parku Zamkowym. · fot. Andrzej Grynpeter


VIII Piknik Krynoliny odbędzie się w sąsiedztwie Muzeum Zamkowego w godzinach od 11.00 do 17.00. Uczestników obowiązywać będą stroje dzienne z lat 1890-1914. Co jeszcze warto ze sobą zabrać? Epokowo wyglądające koce i kosze piknikowe, naczynia (porcelanowe talerzyki i filiżanki, sztućce, szklanki bądź kieliszki), jedzenie, napoje, akcesoria do historycznych gier i zabaw (badminton, serso, krokiet, bule itd.), kapelusz i parasolkę od słońca. Mile widziane są dzieci oraz czworonożni pupile.

- Z uwagi na historyczną konwencję imprezy uprzejmie prosimy o stosowanie się do podanego dresscode'u oraz o zachowanie "decorum" - epokowe przysmaki są mile widziane, choć niekonieczne, prosimy natomiast o zastąpienie foliowych/plastikowych/kartonowych opakowań i butelek historycznie wyglądającymi odpowiednikami. To samo tyczy się koców piknikowych oraz używanych naczyń - nie wymagamy całkowitej poprawności historycznej, jednak prosimy o unikanie rzucających się w oczy współczesnych wzorów. Wszystko to ma na celu uprzyjemnienie nam wspólnej zabawy i zbudowanie klimatu epoki - czytamy w ogłoszeniu.

Organizatorzy proszą uczestników o zgłoszenia na adres: piknik@krynolina.org Piknik organizowany jest za zgodą Urzędu Miejskiego w Pszczynie.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.