Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 7 marca 2020
  • 8 marca 2020
  • wyświetleń: 4252

Dzień Kobiet w Muzeum Zamkowym. Tańsze zwiedzanie dla pań

Za nami:

Z okazji Dnia Kobiet Muzeum Zamkowe w Pszczynie zaprasza kobiety w magiczną podróż w przeszłość. Specjalnie na ten dzień, przygotowano dla wszystkich pań możliwość zwiedzenia wystawy wnętrz XIX i XX-wiecznych w Zamku za symboliczne 2 zł, natomiast Stajni Książęcych za 1 zł.

Muzeum Zamkowe w Pszczynie, zamek, pałac
fot. BM / pless.pl


Muzeum zachowało się około 80% oryginalnego wyposażenia wnętrz z przełomu wieków XIX/XX. W ostatniej dekadzie XX w. przeprowadzono prace konserwatorskie, a w oparciu o zachowaną ikonografię i archiwalne spisy inwentarzowe przywrócono dawne funkcje oraz aranżacje wnętrz odkrywając oryginalne kolory i złocenia. Zamek w Pszczynie należy do tych nielicznych muzeów tego typu w naszej części Europy, które zachowały historyczne, bogate wyposażenie. Wyrazem słuszności przyjętej koncepcji rekonstrukcji wnętrz jest nagrodzenie Muzeum w konkursie 1995 r. przez organizację Europa Nostra z siedzibą w Hadze, zajmującą się ochroną europejskiego dziedzictwa kulturowego i środowiska naturalnego, dyplomem honorowym "Za pieczołowite odtworzenie wnętrz zamku z ich wyposażeniem, oparte na wnikliwych historycznych badaniach, które przywróciły blask początku XX wieku".

Muzeum Zamkowe serdecznie zaprasza!

ar, źródło: Muzeum Zamkowe

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.