Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 25 maja 2020
  • 27 maja 2020
  • wyświetleń: 7002

Bednarek, Enej i inni nie wystąpią w parku. Dni Pszczyny odwołane!

Nie odbędą się zaplanowane na weekend 22-23 sierpnia Dni Pszczyny. Powodem odwołania wydarzenia jest pandemia koronawirusa.

DNI PSZCZYNY 2019 - zespół TABU - 24.08.2019 r.
Dni Pszczyny w tym roku się nie odbędą · fot. Andrzej Grynpeter


Dni Pszczyny to największe coroczne wydarzenie kulturalne w naszej gminie, łączące między innymi elementy muzyczne, sceniczne i sportowe. Wydarzenia odbywają się na wielu punktach gminy, te najważniejsze na rynku i w Parku Zamkowym. Każdego roku Dni Pszczyny gromadzą tysiące osób z naszego miasta, naszych sołectw i ościennych miejscowości.

Tegoroczna edycja z pewnością byłaby podobna. Na dużej scenie miały wystąpić między innymi zespoły Enej i Leszcze z Maciejem Miecznikowskim oraz Kamil Bednarek. W planie było również wiele innych atrakcji. Niestety sytuacja sprawiła, że Dni Pszczyny należało odwołać.

- Obecna sytuacja epidemiczna i wzrost zakażeń są niepokojące. Mając na względzie bezpieczeństwo mieszkańców, dzisiaj nie możemy podjąć innej decyzji niż rezygnacja z Dni Pszczyny. To ogromne przedsięwzięcie, którego nie da się zorganizować w ciągu kilkunastu dni, dlatego taka decyzja musiała zapaść odpowiednio wcześniej - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

To niestety kolejna impreza, którą z powodu pandemii należało odwołać. Wiosną zrezygnowano z bardzo popularnych Daisy Days, a więc i organizacji Ogrodów Daisy oraz Majówki Konnej, a następnie także z imprez z okazji Dnia Dziecka, a także 100-lecia wybuchu Powstań Śląskich.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami zaoszczędzone środki przeznaczone zostaną na walkę ze skutkami, które niesie ze sobą koronawirus, a także uzupełnią braki w miejskiej kasie wynikające ze znacznego spadku wpływów do budżetu gminy.

Równocześnie urzędnicy będą inicjować takie wydarzenia kulturalne, które nie niosą ze sobą większego zagrożenia epidemicznego. W ten weekend zakończyła się Pszczyńska Gra Online pod hasłem "Książęce Fakty i Plotki", w której udział wzięło kilkaset osób, natomiast już w czerwcu zapraszamy na seanse w ramach kina samochodowego.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.