Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 19 kwietnia 2009
  • wyświetleń: 15758

Jezioro Goczałkowickie dla żeglarzy?

Żeglarze walczą o prawo do korzystania z największego na Śląsku akwenu czyli Jeziora Goczałkowickiego. Mają przeciwko sobie ekologów, którzy chcą chronić żyjące tam liczne gatunki ptaków. Przeciwni otwarciu zbiornika dla turystów byli dotąd rownież wojewódzcy urzędnicy.

Jezioro Goczałkowickie dla żeglarzy?
Już dziś niektórzy uprawiają sporty wodne na jez. Goczałkowickim - 17.04.2009fot. Iwona


Żeglarze się nie poddają - walczą o prawo do korzystania z Jeziora Goczałkowickiego. Obecnie na tym największym na Śląsku akwenie nie wolno pływać, ani żeglować. Zbiornik jest objęty strefą ochrony, bo wodę czerpie z niego aglomeracja śląska. Poza tym, to miejsce lęgowe wielu gatunków ptaków. Żeglarze przekonują, że nie "wpłyną" na zmianę jakości wody. Mam nadzieję, że obecne władze pomogą nam "załatwić" tę sprawę - mówi komandor Jacht Klubu przy PTTK w Pszczynie - Henryk Motyka.

www.radioexpress.pl/str_s23/UserFiles/zbiornik_jan16.mp3&song_title=Zeglarze na jez. Goczalkowickim&player_title=Zeglarze na jez. Goczalkowickim" type="application/x-shockwave-flash">www.radioexpress.pl/str_s23/UserFiles/zbiornik_jan16.mp3&song_title=Zeglarze na jez. Goczalkowickim&player_title=Zeglarze na jez. Goczalkowickim" name="movie" />

Żeglarzom wojewodę śląskiego chyba udało się przekonać. O otwarciu zbiornika goczałkowickiego dla turystów rozmawiał ostatnio z wójtem Goczałkowic-Zdroju prezes Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów.

www.radioexpress.pl/str_s23/UserFiles/wojt_jan16.mp3&song_title=Zeglarze na jez. Goczalkowickim&player_title=Zeglarze na jez. Goczalkowickim" type="application/x-shockwave-flash">www.radioexpress.pl/str_s23/UserFiles/wojt_jan16.mp3&song_title=Zeglarze na jez. Goczalkowickim&player_title=Zeglarze na jez. Goczalkowickim" name="movie" />

Wójt Goczałkowic jest zwolennikiem otwarcia Jeziora Goczałkowickiego dla turystów. Jest przekonany, że racje ekologów dbających o ptaki, urzędników martwiących się o czystość wody i żeglarzy marzących o żeglowaniu na zbiorniku da się pogodzić. Krzysztof Kanik podkreśla, że udanym pomysłem okazało się już udostępnienie korony zbiornika, na którą przyjeżdżają tłumy Ślązaków.

(jan) / Radio Express

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.