• 24 listopada 2009
  • wyświetleń: 3232

Plesbad: Po medale na Mazowsze

Fantastycznie dla pszczyńskich badmintonistów zakończyła się wyprawa do Płocka. W Krajowym Turnieju Młodzików KORNELIA MARCZAK i PATRYK BABORSKI (oboje UKS Plesbad / SP nr 1) osiągnęli znakomite wyniki.

Kornelia wraz z Nicolą Samson (KS Kolejarz 24 Katowice) zdobyła tytuł mistrzowski w grze deblowej. Natomiast Patryk w grze pojedynczej zdobył medal brązowy. Dla Patryka, który niedawno wyleczył uraz pleców, były to pierwsze zawody od kilku miesięcy.

Kornelia w grze pojedynczej uległa rozstawianej z numerem jeden Sylwii Szymańskiej z Księżyna. Za to partnerka deblowa Kornelii – Nicola Samson – w finale „pomściła” koleżankę ogrywając Szymańską 21:19, 21:15. Był to kolejny dobry występ dla zawodniczek ze Śląska. Tydzień temu w Suchedniowie Nicola i Kornelia zajęły drugie miejsce, w singlu Nicola była druga a Kornelia piąta.

Te wyniki świadczą, że młodych pszczyńskich badmintonistów stać na bardzo dobre rezultaty w Mistrzostwach Polski. Cennych rad udzielał na miejscu założyciel Plesbadu – Witold Wiktorczyk.