• 10 maja 2010
  • wyświetleń: 3119

Brązowy medal badmintonistki

Reprezentantka pszczyńskiego "Plesbadu" Anna Goc zdobyła brązowy medal XVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w badmintonie.

Jest to jej pierwszy medal Mistrzostw Polski, a wywalczyła go w Płońsku w grze deblowej. Jej partnerką była Anna Belicka z MKS Orlicz Suchedniów. Dotarła także do ćwierćfinału gry singlowej, gdzie nieznacznie uległa późniejszej mistrzyni Kindze Haracz 19:21, 18:21.

Brązowy medal badmintonistki · fot. - mad -

Piąte miejsce wywalczył także Tomasz Tomża. W decydującym o medalu meczu uległ rozstawianemu z nr 2 Dominikowi Stebnickiemu z Technika Głubczyce wynikiem 20:22 i 13:21.

Prawdziwą rewelacją tego turnieju byli podopieczni Leczka Gabryjelskiego z Blachowni. Mistrzem Polski w grze pojedynczej został Kamil Korbel. Ten sam zawodnik w parze z Karoliną Gajos stanął na drugim stopniu podium pośród mikstów. Karolina Gajos została wicemistrzynią Polski w grze pojedynczej. To głównie dzięki tym wynikom województwo śląskie sklasyfikowano na trzecim miejscu.