Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 3 września 2010
  • wyświetleń: 8957

Otwarto nowy port żeglarski

W ostatnią sobotę sierpnia w Ośrodku Szkoleniowym Jacht Klubu PTTK Pszczyna i Porcie Żeglarskim Wisła Wielka odbyły się pierwsze po wieloletniej przerwie Regaty Żeglarskie o Puchar Komandora Jacht klubu PTTK Pszczyna w klasie Omega na Zbiorniku Goczałkowickim.

Gości i uczestników przywitał oraz regaty otworzył Komandor Klubu Henryk Motyka, który w kilku słowach przypomniał historię regat na przedmiotowym zbiorniku oraz genezę doprowadzenia do ich obecnego wznowienia. Następnie głos zabrał sędzia regat kol Henryk Wolny, który zapoznał uczestników z regulaminem zawodów i zasadami bezpieczeństwa.

Po uroczystości otwarcia regat uczestnicy imprezy przeszli do portu żeglarskiego Wisła Wielka gdzie jego uroczystego otwarcia i przecięcia wstęgi dokonali: Prezes Oddziału PTTK Ziemi Pszczyńskiej kol. Jacek Czober oraz Pan Mirosław Kraus przedstawiciel Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach. W ostrej rywalizacji wzięło udział 12 trzyosobowych załóg, które pierwsze biegi rozgrywały w padającym deszczu. Z upływem dnia pogoda się znacznie poprawiła i ostatnie biegi odbyły się już przy znacznie lepszej, wręcz słonecznej pogodzie.

Impreza zakończyła się rozdaniem pucharów i dyplomów zwycięzcom regat oraz zaproszeniem do wspólnego posiłku przy żeglarskim ognisku. Wszyscy obecni wyrazili chęć udziału w kolejnych regatach, być może jeszcze w tym roku.

Otwarto nowy port żeglarski · fot. Jachtklub PTTK Pszczyna


Poniżej przedstawiamy kapitanów jednostek klasy omega którzy zajęli miejsca na podium:

1. Bogusław Bularz na łódce Jagoda
2. Zbysław Lasek na łódce Kasia
3. Janusz Gnyp na łódce Słonka

Otwarcie portu rozpoczyna długo oczekiwane udostępnienie zbiornika do żeglugi. Pływanie po wodach Jeziora Goczałkowickiego jest na razie możliwe w ograniczonym zakresie. Obszar żeglugi jest oznaczony bojkami poza które nie można wypływać. Jedynym portem jest nowotwarty Port PTTK w Wiśle Wielkiej.Łodzie klasy Omega może wypożyczyć każdy posiadacz patentu żeglarskiego. Cena wynajmu: 25 zł brutto na godzinę. Port jest czynny w tym sezonie do końca października w godzinach od 10 do 18 - UWAGA! Godziny otwarcia mogą ulec zmianie. Wypożyczenie łodzi jest możliwe najpóźniej do dwóch godzin przed zamknięciem portu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Żeglarzy i miłośników żeglarstwa do poznawania na nowo wspaniałych wód Jeziora Goczałkowickiego.

Jachtklub PTTK Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.