• 18 października 2014
  • wyświetleń: 4088

XVII Bieg św. Huberta - zdjęcia

W piątek, 10 października podczas obchodów Święta Drzewa zorganizowano imprezę rekreacyjno-sportową czyli XVII bieg Św. Huberta im. Alfreda Wieczorka.

Na starcie stanęła rekordowa liczba uczestników - 208 dziewcząt i chłopców, w 4 kategoriach. Oprócz młodzieży goczałkowickiej w biegu wzięli udział uczniowie z Suszca, Kryr, Radostowic i Pszczyny. Zawodnicy pokonywali dystans ponad 1000 m. Trasa przebiegała Ścieżką Dydaktyczno-Przyrodniczą. Zaplecze biegu zorganizowano na terenie chatki myśliwskiej pod Borem. Nie lada atrakcją imprezy była wystawa zwierząt, głównie ptaków oraz konkurs przyrodniczy przygotowany przez Państwa Helenę i Antoniego Łaska z Orzesza.

Pięknie zaprezentowali się myśliwi w galowych mundurach i sygnaliści z tradycyjną plesówką. Nie gorzej wypadli uczniowie gimnazjum, którzy strojem i zachowaniem wspaniale wkomponowali się w naturalną scenerię imprezy.

Dla uczestników biegu organizatorzy przygotowali 40 pamiątkowych medali i 120 dyplomów. Trójka najlepszych biegaczy w każdej kategorii została uhonorowana pucharami. Nagrodę stanowiły również albumy "W krainie Goczołka" wydane przez Urząd Gminy.

XVII Bieg św. Huberta - 10.10.2014 · fot. UG Goczałkowice-Zdrój

W kategorii dziewczęta starsze zwyciężyła Maja Wojtylak z Goczałkowic-Zdroju, druga na linię mety przybiegła Klaudia Dyczek, również z Goczałkowic-Zdroju, zaś trzecie miejsce zajęła Patrycja Senczek z Radostowic.

W kategorii dziewcząt młodszych pierwsze miejsce zajęła Alicja Szczygieł, drugie - Nikola Kurtok, obie z Pszczyny. Trzecia był Karina Kwoka z Kryr.

W kategorii chłopców starszych zwyciężył Łukasz Jatczak z Kryr. Za nim linię mety przekroczył Błażej Żemła z Pszczyny. Trzecie miejsce zajął Denis Koźmiński z Suszca.

W kategorii chłopców najlepszy był Adam Adamowicz - jedyny reprezentant Czechowic. Drugie miejsce zajął Michał Klim z Pszczyny, trzecie miejsce również przypadło reprezentantowi Pszczyny - Kamilowi Karkoszce.

Imprezę uświetnili swoją obecnością m.in. Przewodniczący Rady Powiatu Eugeniusz Pająk i Wicestarosta Grzegorz Nogły. Patronat nad imprezą objęła Wójt Gminy Gabriela Placha.

Głównym organizatorem był Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgu w Katowicach oraz koła łowieckie z Rejonu Pszczyńskiego. Rolę współorganizatorów przyjęli na siebie: Urząd Gminy, Gimnazjum oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji.