Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 4 lipca 2017
  • wyświetleń: 6714

Paweł Pietryja i Aneta Wojtkowska akademickimi mistrzami Europy

W Ljubljanie rozegrano Akademickie Mistrzostwa Europy w badmintonie. Kolejny sukces osiągnęli pszczyńscy badmintoniści. Reprezentując Uniwersytet Opolski w stolicy Słowenii wywalczyli trzy medale. Najpierw stanęli na trzecim stopniu podium w turnieju drużynowym. W składzie UO byli: Aneta Wojtkowska, Kornelia Marczak, Matusz Dubowski i Paweł Pietryja.

Paweł Pietryja i Aneta Wojtkowska akademickimi mistrzami Europy - 07.2017 · fot. facebook.com


Dwa dni później rozpoczęli zmagania w turnieju indywidualnym. Para Pietryja/ Wojtkowska była rozstawiana z numerem 1. I sprostała wyzwaniu. W finałowej rozgrywce pokonali studentów z Strasburga Mateo Martinez/Alix Saumier 21:16, 21:15.

Brązowy medal w grze deblowej wywalczyła także Kornelia Marczak. Wspólnymi siłami z Anetą Wojtkowską dobrnęły do półfinału, gdzie po 59 minutach gry uległy Turczynkom Özge Bayrak/ Cemre Fere.

Kornelia awansowała także do ćwierćfinału singla kobiet.

Dobre wyniki są kontynuacją dobrej formy naszych zawodników. Dwa tygodnie temu zdobyli medale Mistrzostw Polski rozgrywanych w Białymstoku. Przed nimi jeszcze turniej w Gatczynie (niedaleko St. Petersburga). Apogeum formy powinno przyjść jednak w sierpniu. Wtedy to, w Glasgow Paweł i Aneta będą reprezentować nasz kraj na Mistrzostwach Świata.

kk / pless.pl, źródło: PZBad

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.