• 14 maja 2018
  • wyświetleń: 8807

Badmintonistki z Pszczyny zdobyły złoto na Mistrzostwach Polski

W niedzielę, 13 maja w Tarnowie Podgórnym zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Badmintonie. Najważniejszy medal przywiozły stamtąd Julia Pławecka i Daria Zimnol, które zdobyły złoto w grze podwójnej.

Badmintonistki z Pszczyny zdobyły złoto na Mistrzostwach Polski - 13.05.2018 · fot. Damian Pławecki oraz Ogólnopolskie Olimpiady Młodzieży 2018

Pierwszym sukcesem odnotowanym na koncie reprezentacji UKS Plesbad Pszczyna był brązowy krążek Julii Pławeckiej w grze pojedynczej dziewcząt.

Kolejne trofeum, tym razem w grze podwójnej, Julia zdobyła wraz z Darią Zimnol. Zawodniczki UKS Plesbad Pszczyna po bardzo emocjonujących meczach wygrały z wyżej notowanymi przeciwniczkami. W półfinale pokonały Aleksandrę Radziszewską i Weronikę Górniak (UKS Hubal Białystok/ UKSB Milenium Warszawa, nr 2) mimo, że przegrały pierwszego seta, a w drugim przegrywały już 5:11, 10:15. Wykazały się jednak dużą wolą walki i ostatecznie drugiego seta wygrały 24:22, a trzeciego 21:19. Mecz trwał 45 minut.

Badmintonistki z Pszczyny zdobyły złoto na Mistrzostwach Polski - 13.05.2018

Jeszcze dłużej trzeba było emocjonować się w finałowej rozgrywce. Marcelina Franczuk i Dominika Chojnacka (Sportowa Politechnika Gdańsk, nr 3) stawiały dzielny walczyły przez 51 minut. Mecz miał dramatyczny przebieg. Po wyrównanym początku minimalną przewagę zdobyły nasze zawodniczki - wygrały 22:20. Drugi set rozpoczął się od prowadzenia pszczynianek. W połowie seta kontuzji pleców doznała Marcelina Franczuk. Ten fakt paradoksalnie zadziałał na niekorzyść Darii i Julii - przegrały 21:18. Trzeci set to huśtawka wyniku i nastrojów. Wysoko prowadziły Pławecka i Zimnol, ale to Franczuk/ Chojnacka zagrywały lotkę meczową jako pierwsze. Jednak i w tym momencie Daria i Julia pokazały siłę charakteru. Obroniły meczbola, zdobyły punkt i ostatecznie wygrały ponownie 22:20. Jest to wielki sukces młodych zawodniczek.

Ponadto pszczyński klub zajął 5. miejsce w klasyfikacji klubowej, natomiast województwo śląskie znalazło się na drugim miejscu wśród województw.