Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 10 lipca 2018
  • wyświetleń: 5754

[ZDJĘCIA] Zapaśnicy mają nową halę sportową. Kosztowała ponad milion

W sobotą, 7 lipca w Woli odbyło się uroczyste otwarcie hali sportowej dla zapaśników. Uroczystość rozpoczęła się od symbolicznego przecięcia wstęgi przez podsekretarza stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Jana Widerę, wójta gminy Miedźna Bogdana Taranowskiego oraz przewodniczącego rady gminy Stanisława Lubańskiego. Poświęcenia obiektu dokonał ojciec Marian Nowak.

Otwarcie hali sportowej dla zapaśników w Woli - 7.07.2018 · fot. UG Miedźna


Następnie licznie przybyli goście, w gronie których znaleźli się między innymi: poseł na sejm RP - Małgorzata Pępek, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki - Jan Widera, prezes Polskiego Związku Zapaśniczego, mistrz świata i Europy oraz wicemistrz olimpijski - Andrzej Supron, wiceprezes Polskiego Związku Zapaśniczego, pięciokrotny olimpijczyk, złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Atlancie w 1996 roku - Ryszard Wolny, prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej - Henryk Kula, samorządowcy, dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnym gminy, sołtysi, zawodnicy z rodzicami, sponsorzy, przedsiębiorcy i przyjaciele GKS "Piast" Wola, mieli możliwość zobaczyć jak prezentuje się nowa hala sportowa.

Na początku uroczystości zebrani minutą ciszy uczcili pamięć zmarłej 29 czerwca wybitnej polskiej lekkoatletki Ireny Szewińskiej.

Po przywitaniu gości wójt gminy, Bogdan Taranowski po krótkich słowach opisujących proces powstawania inwestycji, skierował wiele słów podziękowań do wszystkich osób zaangażowanych w realizację tego przedsięwzięcia.

- Powstanie tego obiektu sportowego jest kolejnym dowodem, że nasza gmina się rozwija. Tym razem młodzież zainteresowana uprawianiem zapasów otrzymała godne warunki do realizowania swojej pasji i doskonalenia umiejętności. Pragnę podkreślić, że ten kolejny nowoczesny obiekt sportowy to wynik zaangażowania i ciężkiej pracy moich współpracowników, jak również życzliwości instytucji, z którymi gmina Miedźna współpracowała. Św. Jan Paweł II powiedział - sport ujawnia nie tylko bogate możliwości fizyczne człowieka, ale jego zdolności intelektualne i duchowe. Życzę, aby te słowa spełniły się naszej młodzieży korzystającej z tej hali sportowej - powiedział wójt gminy, Bogdan Taranowski.

Otwarcie hali sportowej dla zapaśników w Woli - 7.07.2018
Otwarcie hali sportowej dla zapaśników w Woli - 7.07.2018 · fot. UG Miedźna


W swoich przemówieniach zaproszeni goście gratulowali tak pięknego i nowoczesnego obiektu oraz życzyli wielu sukcesów sportowych i rozwijania talentów. Nie kryli radości z realizacji tej inwestycji, podkreślając jej znaczenie dla rozwoju młodzieży i mieszkańców gminy Miedźna.

Miłym akcentem uroczystości było wręczenie odznaczeń dla osób, które w szczególny sposób wspierają polskie zapasy. Złoty medal zasługi dla polskich zapasów otrzymał: Zdzisław Big, Franciszek Kostrzewa, Henryk Bielenin, Bogdan Taranowski, Jacek Kudela. Srebrnym medalem odznaczony został Ireneusz Mietliński.

Zarząd GKS "Piast" Wola przygotował także nagrody dla zawodniczek, które trenują systematycznie od kilku lat, osiągając wysokie wyniki na arenie krajowej i międzynarodowej. Wśród wyróżnionych znalazły się zawodniczki: Daria Jaczyńska, Gabriela Płoszczyca, Wanesa Kania oraz Amelia Tomala. Wyróżnienie otrzymał także trener Paweł Ciemierz.

W części artystycznej wystąpiła młodzież z Zespołu Szkół w Woli.

Nowa hala sportowa daje ogrom nowych możliwości. Dzięki temu obiektowi uzdolnieni sportowcy w komfortowy sposób będą mogli rozwijać swoje talenty.

Otwarcie hali sportowej dla zapaśników w Woli - 7.07.2018
Otwarcie hali sportowej dla zapaśników w Woli - 7.07.2018 · fot. UG Miedźna


Przypomnijmy. W zakresie rozbudowy wybudowano halę sportową o wymiarach: 14×15 m wraz z łącznikiem z budynkiem wielofunkcyjnym. W zakresie adaptacji części przyziemia istniejącego budynku na pomieszczenia biurowe i magazynowe oraz pomieszczenia higieniczno-sanitarne: wykonano nowe posadzki, ścianki działowe, instalację elektryczną, wodną, p-poż, kanalizacyjną, CO, wykonano sanitariaty oraz natryski. Powstały pomieszczenia biurowe i magazynowe, zamontowano saunę wraz z wyposażeniem i piecem.

Koszt inwestycji wyniósł 1.024.702,65 zł, z czego 438.000,00 zł to dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Modernizacji Infrastruktury Sportowej - edycja 2017.

W okresie wakacyjnym, tuż po przeprowadzce GKS "Piast" Wola do nowej siedziby zorganizowany zostanie Dzień Otwarty, podczas którego mieszkańcy będą mogli zapoznać się z działalnością klubu, jak również zwiedzić nowo powstały obiekt sportowy.

BM / pless.pl, źródło: UG Miedźna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.