Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 19 lipca 2018
  • wyświetleń: 4235

Paweł Pietryja przygotowuje się do kwalifikacji olimpijskiej w Malezji

Paweł Pietryja aktualnie przebywa w Malezji w klubie Sports Affairs Badminton Academy. Przygotowuje się tam przede wszystkim do nowego sezonu, ale również ćwiczy pod kątem kwalifikacji olimpijskiej.

Paweł Pietryja w Malezji przygotowuje się do kwalifikacji olimpijskiej · fot. Paweł Pietryja


- W Kuala Lumpur treningi to coś nowego. Ta kultura podejścia do treningów jest trochę inne niż w Europie. Dwa treningi dziennie, każdy z nich trwa przynajmniej po 3 godziny. Przed treningiem wszyscy witają trenera i dopiero zaczynamy ćwiczenia. Treningi różnią się od europejskich, ale jedynie pod kątem przygotowania fizycznego, które w azjatyckim badmintonie odgrywa duża rolę. Tutaj zawodnicy już w wieku 18 lat pracują na bardzo dużym obciążeniu. Z siłowni idziemy na halę, gdzie jeszcze mamy do zrobienia trening dynamiczny i szybkościowy. Intensywność jest bardzo duża, od soboty popołudnia mamy wolne i ten czas przeznaczamy na regenerację. Po miesiącu planujemy zrobić kilka dni odpoczynku. Po tak przepracowanych 3 tygodniach przyda się kilka dni wolnego. Może w tym czasie uda nam się zobaczyć trochę więcej Malezji - informuje Paweł Pietryja.

Loading...


Badmintonista pochodzący z Pszczyny przebywa w Malezji razem z Alanem Ostrowskim. - To młody zawodnik, dla którego taki wyjazd to również super doświadczenie. Myślę, że każdy zawodnik w jego wieku, a nawet wcześniej powinien to przeżyć - mówi Paweł. - Planujemy zostać tutaj 2 miesiące do końca sierpnia - dodaje.

Loading...

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.