Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 15 września 2018
  • 16 września 2018
  • wyświetleń: 3463

Wyścig kolarski w Suszcu. Do wygrania puchar wójta gminy

Za nami:

Jutro w Suszczu odbędzie się Wyścig Kolarski o Puchar Wójta Gminy Suszec. Organizatorem zawodów jest UKS "Krupiński" Suszec.

I Amatorski Wyścig Kolarski o Puchar Wójta Gminy Suszec - 13.09.2014
I Amatorski Wyścig Kolarski o Puchar Wójta Gminy Suszec - 13.09.2014 · fot. GZOiS Suszec


Impreza rozpocznie się tuż po godzinie 12.00. Od godziny 13.00 na najmłodszych uczestników czekają zabawy rowerowe, czyli wyścigi na krótkich dystansach dla dzieci i młodzieży. Startować można na rowerach górskich lub trekkingowych, przedszkolaki na dowolnych rowerkach.

Tak jak w poprzedniej edycji wśród dzieci od 9 lat wzwyż, będą osobne kategorie Open oraz kategoria Gmina Suszec, dlatego gorąco zapraszamy dzieci i młodzież z naszej gminy do rywalizacji nawet bez przygotowania fizycznego w wyścigach rowerowych. Zapisy w dniu zawodów.

Natomiast o godzinie 14.30 rywalizować będą zrzeszeni zawodnicy młodzieżowi w kategorii żak i młodzik. W wyścigach gminę Suszec będą reprezentowały dwa nowe kluby kolarskie; UKS "Krupiński" Suszec oraz UKS Avatar Kobielice. Dzięki zaangażowaniu Śląskiego Związku Kolarskiego, będzie można zobaczyć rywalizację zawodników zrzeszonych, którzy w przyszłości mamy nadzieję dołączą do polskich gwiazd kolarstwa.

W tegorocznnym wyścigu, dzięki zaangażowaniu Fundacji Europejskiej Kliniki Cukrzycy, po raz drugi wezmą udział osoby chore na cukrzycę, które w swoich kategoriach będą rywalizować o Tytuł Mistrza Polski Diabetyków.Kolarze będą startowali wspólnie z innymi uczestnikami, ale będzie dla nich prowadzona osobna klasyfikacja.

Wyścig Główny rozpocznie się o godzinie 15.45, 10 okrążeń na ponad 5,3 km pętli z Suszca i Kryrach. Na kolarzy czeka ponad 53 km ścigania ulicami: Wyzwolenia, Lipową, Wielodroga, Rolnicza.

wyścig kolarski

ab / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.