Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 9 grudnia 2018
  • wyświetleń: 2066

Finał Licealiady w badmintonie dla LO im. Bolesława Chrobrego

Duży prezent mikołajkowy sprawili sobie badmintoniści I Liceum Ogólnokształcącego w Pszczynie, którzy właśnie 6 grudnia wystąpili wśród najlepszych ośmiu drużyn badmintonowych województwa śląskiego.

Finał Licealiady dla Chrobrego
Finał Licealiady w badmintonie dla LO im. Bolesława Chrobrego · fot. Janusz Mirek


W fazie grupowej wygrali dwa pojedynki z drużynami z Gliwic i Raciborza i musieli uznać wyższość drużyny Dąbrowy Górniczej. Takie wyniki dały drużynie z Chrobrego awans do gier półfinałowych. W półfinale Pszczyna spotkała się z Mistrzem Województwa Śląskiego za ubiegły rok, zawodnikami ścisłej kadry Polski juniorów. Wynik meczu 3 do 0 dla drużyny z Bierunia.

W meczu o 3. miejsce I Liceum Ogólnokształcące z Pszczyny spotkało się z licealistami z Częstochowy. W tym spotkaniu o brązowy medal licealiady najistotniejszą była gra podwójna, w której górą byli zawodnicy z Częstochowy. Brązowy medal powędrował pod Jasną Górę, a mistrzem województwa szkół średnich zostali po raz drugi z rzędu zawodnicy z Bierunia. Nasza drużyna, która wystąpiła w składzie: Tomasz Klepek, Wojciech Jonderko, Piotr Szczypior, zajęła wysokie 4. miejsce.

Finał Licealiady dla Chrobrego
Finał Licealiady w badmintonie dla LO im. Bolesława Chrobrego · fot. Janusz Mirek

Janusz Mirek

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.