Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 29 stycznia 2019
  • 20 marca 2019
  • wyświetleń: 18667

[WIDEO, ZDJĘCIA] Przez trzy dni rozegrano 555 meczów na 11 kortach

W weekend rozegrany został turniej Victor Polish International U-17. Po raz pierwszy Pszczyna gościła najlepszych badmintonistów z Europy. W turnieju rywalizowali również zawodnicy U-11 oraz U-13.

Otwarcie turnieju Victor Polish International na hali POSiR - 15.03.2019 · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


W Śląskim Centrum Tenisa rywalizowali młodzi zawodnicy w ramach Victor Polish U17 International. Z kolei w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie odbywały się Victor Youth International U13 oraz U11.

W piątek otwarto zawody. - Po raz pierwszy jesteśmy organizatorem turnieju takiej rangi. To święto badmintona, to święto wszystkich, nie tylko zawodników i trenerów - mówiła Anna Hat-Hassa, prezes UKS Plesbad Pszczyna.

Loading...


Loading...


- Badminton to dyscyplina bliska sercom wielu naszych mieszkańców, dlatego tym bardziej cieszy fakt, że młodzi i utalentowani sportowcy z całej Europy próbują swoich sił na pszczyńskich kortach - mówił wicestarosta pszczyński, Damian Cieszewski, życząc zawodnikom jak najlepszych wyników.

Do Pszczyny przyjechały ekipy z 16 państw, m.in. z Anglii, Belgii, Holandii, Chorwacji, Hiszpanii, Łotwy, Niemiec, Węgier i oczywiście Polski. W turnieju startowało w sumie ponad 300 zawodników, w tym sześciu reprezentantów UKS-u Plesbad Pszczyna - m.in. Daria Zimnol oraz Julia Pławecka, złote medalistki w grze deblowej Mistrzostw Polski do lat 17.

Otwarcie turnieju Victor Polish International na hali POSiR - 15.03.2019 · fot. Natalia Modrzewska


- Organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Wiele ciepłych słów usłyszałem na temat bardzo dobrej organizacji turnieju od gości, którzy w weekend odwiedzili Pszczynę - powiedział po turnieju burmistrz Dariusz Skrobol.

Wśród siedemnastolatków najwięcej powodów do zadowolenia ma reprezentacja Serbii. Sergej Lukic wystąpił w trzech finałach. Wygrać mu się udało w grze deblowej, w parze z Mihajlo Tomiciem. W pasjonującym finale po trzech widowiskowych setach (22:20 w trzecim) pokonali parę z Niemiec Kian-Yu Oei / Malik Bourakkadi. Porażkę w deblu powetował sobie w finale singla Kian-Yu Oei . 21:16, 19:21 i 21:13 pokonał Sergeja Lukicia. Na wynik duży wpływ miała kontuzja Serba. Uraz nogi wyeliminował go także z finału miksta. Mieli go przeciwko sobie rozegrać Tomic (w parze z Andjelą Vitman) i Lukic (z Sarą Loncar). Bez gry wygrali ci pierwsi.

Trzy sety rozegrały też finalistki debla dziewczyn. Angielki Gauri Shidhaye / Lisa Curtin pokonały 2:1 Czeszki Kateřina Valentová/ Soňa Hořínková.

Gauri Shidhaye w półfinale singla dziewczyn pokonała dziewczynę z Bierunia, Joannę Podedworny. W finale jednak nie dała rady świetnej Ani Setien z Hiszpanii - był to jedyny finał zakończony w dwóch setach.

Brązowy medal dla Polski wywalczyli także (oprócz Joasi) chłopcy w grze deblowej. Jakub Melaniuk (Milenium Warszawa) i Szymon Ślepecki (Technik Głubczyce) byli blisko zwycięstwa w półfinale, ale ostatecznie to Niemiec Kian-Yu Oei / Malik Bourakkadi wygrali ten mecz w 3 setach.

Finały Badmintona i Rozdanie Nagród na POSiR-ze - 17.03.2019 · fot. Natalia Modrzewska


Z pszczyńskich zawodników najlepiej poszło Julii Pławeckiej. W grze mieszanej z Adrianem Krawczykiem (OSSM Białystok) w bezpośredniej walce o medal (ćwierćfinał) ulegli rozstawianym z numerem 1 Hiszpanom Jacobo Fernandez/ Lucia Rodrigez.

Dużo lepsze wyniki osiągnięcia zanotowali w hali POSiR młodsi reprezentanci Plesbadu. Swoje kategorie wygrali: Olga Szwarnowiecka (singiel U11), Szwarnowiecka/ Hania Stachera (debel U11) oraz Artur Molak i Damian Zimnol (debel U13).

Wyniki dostępne:


Finały Badmintona i Rozdanie Nagród w SCT - 17.03.2019 · fot. Natalia Modrzewska


- Turniej można uznać za udany. Wszystkie ekipy chwaliły przygotowanie obu hal (w tym miejscu wielkie podziękowania dla Macieja Stiebera i Wojciecha Pękały). Ładny wystrój wpłynął na dobrą grę. Impreza była możliwa dzięki wsparciu wielu osób i instytucji. Szczególnie Burmistrza Pszczyny Dariusza Skrobola, władz Powiatu Pszczyńskiego, Urzędu Marszałkowskiego oraz ogromnej pracy pszczyńskich wolontariuszy-badmintonistów (z Łukaszem i Grzegorzem Brudkami) - podsumowuje dyrektor turnieju Damian Pławecki.

Patronat honorowy nad imprezą objęli: Jan Widera - podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Barbara Bandoła - starosta pszczyński, Dariusz Skrobol - burmistrz Pszczyny oraz Tomasz Zjawiony - prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

new, BM / pless.pl, źródło: Powiat, UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.