• 13 lutego 2019
  • 14 lutego 2019
  • wyświetleń: 12576

Jacek Majewski ze srebrnym medalem Mistrzostw Polski!

W dniach 8-10 lutego w Toruniu odbyły się lekkoatletyczne Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20. Polscy lekkoatleci potwierdzili przynależność do światowej i europejskiej czołówki, w wielu konkurencjach podały znakomite wyniki, rekordy Polski oraz czołowe wyniki na listach światowych i europejskich.

Lekkoatletyczne Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 - 08-10.02.2019 · fot. Marek Biela

Jacek Majewski lekkoatleta Iskry Pszczyna potwierdził wysoką formę i przynależność do czołówki polskich czterystumetrowców w kategorii do 20 lat. Podopieczny Marka Bieli wystartował w zawodach na dystansie 400 m. Najpierw Jacek wygrał swój bieg eliminacyjny w czasie 48,66s s. W finale zawodnik pszczyńskiej Iskry pobiegł jeszcze szybciej, ustanawiając czasem 48,44 s rekord życiowy. Dało mu to tytuł wicemistrza Polski do lat 20. (12 wynik w Europie U-20)

Bardzo dobrze spisał się skoczek wzwyż, Michał Moroń, który zajął najbardziej nielubiane 4 miejsce w kategorii U18. Reprezentant Iskry po raz pierwszy w karierze pokonał wysokość 201 cm! Taki sam rezultat uzyskali trzeci i drugi zawodnik konkursu, a o tym, że Michał Moroń zajął miejsce tuż za podium zdecydowała większa ilość strąceń na niższych wysokościach. (13 wynik na listach światowych U-18)
Poziom konkursu był bardzo wysoki. Michał pechowo strącił poprzeczkę na wysokości 204 cm. Rok temu do zdobycia medalu wystarczyło pokonanie 195 cm. Od 2003 roku w bazie DOMTEL znajdują się wyniki w poszczególnych kategoriach wieku. Od tego czasu (2003r.) wysokość 201cm w kategorii U-18 zawsze dawała medal.

W sumie w zawodach wystarało ośmiu zawodników Iskry Pszczyna. Emilia Kiełkowska zajęła 7. miejsce w finale B biegu na 60 m. (7,74s el) - rekord życiowy wynosi 7,70s.Tydzień przed mistrzostwami na zawodach w Spale Emilia uczestniczyła w kolizji z inną zawodniczką, doznała ogólnych potłuczeń. Szczególnie barku co spowodowało nie najlepszą kondycje psychofizyczną . Do awansu do finału zabrakło czterech setnych sekund.

12. miejsce w finale trójskoku (U18) zajęła Sonia Pala. Zawodniczka iskry uzyskała wynik 10,19 m. Także na 12. miejscu w biegu na 800 m (U20) został sklasyfikowany Adrian Zieleźnik (2’00,05 s).

W biegu na 400 m (U20) startowali ponadto Kamil Głąbek, Jakub Kita oraz debiutujący na tym dystansie Robert Płachecki. Zawody zakończyli odpowiednio na 22., 24. i 27. miejscu. Wszyscy uzyskali rekordy życiowe (51,46 s - Kamil Głąbek, 52,75 s - Jakub Kita, 55,16s - Robert Płachecki).

Już 16 i 17 lutego w Toruniu odbędą się 63. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w których wystartuje Natalia Mach (trójskok), wychowanka Iskry Pszczyna, obecnie reprezentująca AZS AWF Katowice.