Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 2 kwietnia 2019
  • 8 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 3949

[ZDJĘCIA] Festiwal Sztuk Walki w hali POSiR. Wśród gości Zygmunt Jantosz

W sobotę, 6 kwietnia w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie odbyła się Budo Gala 2019. Goście mogli zobaczyć, jak pasjonaci sztuk walki - dzieci, młodzież i dorośli - prezentowali swoje umiejętności w różnych stylach - kung fu, karate, ju-jitsu i wielu innych.

Festiwal Sztuk Walki BUDO GALA 2019 - 06.04.2019 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Gośćmi honorowymi wydarzenia byli mistrz Jan Brudny, współtwórca wraz z bratem śp. Józefem Brudnym najstarszej w Europie Pszczyńskiej Szkoły Sztuk Walki, a także Zygmunt Jantosz, podróżnik, globtroter.

Pomysłodawcą imprezy jest Krzysztof Hibner (klub Budo-Wojownik). Organizatorami wydarzenia są: Szkoła Sztuk i Sportów Walki "Wojownik" w Pszczynie, Starostwo Powiatowe w Pszczynie, Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Festiwal Sztuk Walki BUDO GALA 2019 - 06.04.2019 r.
Festiwal Sztuk Walki BUDO GALA 2019 - 06.04.2019 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Podczas Festiwalu została przeprowadzona zbiórka pieniędzy na zakup protezy ręki i rehabilitację Kingi Nowak, która 7 stycznia ucierpiała w wypadku w pracy. Maszyna produkcyjna wciągnęła jej rękę, w wyniku czego lewa kończyna została zmiażdżona. Koszt nowoczesnej protezy wynosi około 300 000 zł (wraz z leczeniem i rehabilitacją). Kindze można pomóc dokonując wpłat tytułem darowizny na:

Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Edukacji Dzieci i Młodzieży "Omnibus"
ul. Stefana Batorego 26, 43-200 Pszczyna
Nr konta: 42 8448 0004 0027 7196 2001 0001
Tytuł przelewu: Festiwal Sztuk Walki "Budo-Gala 2019" dla Kingi Nowak na protezę ręki


W trakcie gali udało się zebrać na pomoc Kindze kwotę 3000 złotych.

- Serdecznie podziękowania wraz z Kingą kieruję do zawodników, mistrzów, ich rodzin, Grażynie Łebeckiej i fundacji Omnibus, a także za pomoc do Macieja Stiebra, dyrektora i pracowników POSiR-u, do Starostwa Powiatowego w Pszczynie, strażaków z OSP Piasek oraz Przedsiębiorstwa Inżynierii Komunalnej, Izabeli Klimek (sklep Celina) - mówi mistrz Krzysztof Hibner.

Była to druga tego typu akcja. Rok wcześniej podczas Festiwalu Sztuk Walki zbierano środki Łukasza Jarczoka. - Mam nadzieję, że za rok uda się zorganizować podobne wydarzenie - dodaje organizator.

new, BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.