• 8 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 2619

Lekkoatletka MKS Iskra Mistrzynią U-16 w biegach przełajowych

Zofia Kokoszka, lekkoatletka MKS "Iskra" Pszczyna, zawodniczka z teamu Marka Bieli została mistrzynią Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików (kategoria U-16) w biegach przełajowych rozegranych 30 marca w Korfantowie (woj. Opolskie).

Lekkoatletka MKS Iskra Mistrzynią U-16 w biegach p
Lekkoatletka MKS Iskra Mistrzynią U-16 w biegach przełajowych · fot. Marek Biela

Zosia startowała na krótszym dystansie 1500m, gdzie wygrała ze zdecydowaną przewagą - 5 s - nad drugą i blisko 17 s nad trzecią zawodniczką.

Wcześniej Zosia startowała w 47. Crossie Mysłowickim, który potraktowaliśmy jako etap przygotowań do Mistrzostw Międzywojewódzkich (w kategorii U-16 nie ma Mistrzostw Polski w biegach przełajowych). Tam, niejako z marszu, Zosia zajęła 3. miejsce (dystans 1 km). Na 32. miejscu bieg ukończyła jej młodsza koleżanka Maria Dzida.

Tydzień później, 9 marca w Mysłowicach odbyły się Mistrzostwa Śląska w biegach przełajowych. Klub MKS "Iskra" Pszczyna reprezentowało troje zawodników: Zofia Kokoszka i Maria Dzida w kategorii młodzików (U-16) oraz Adrian Zieleźnik w kategorii juniorów (U-20). Zosia tym razem na dystansie 2000 m zajęła III miejsce i zdobyła brązowy medal Mistrzostw Śląska Młodziczek. Maria Dzida zajęła 29. miejsce na dystansie 1000 m młodziczek. W kategorii juniorów wystartował treningowo Adrian Zieleźnik, który po zaciętej walce i pasjonującym finiszu zajął ostatecznie IV miejsce w biegu na 3000 m.