Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 18 czerwca 2019
  • wyświetleń: 5049

Dawid Godziek na podium zawodów w ramach Mistrzostwach Świata

Dawid Godziek stanął na podium podczas swojego pierwszego startu w Mistrzostwach Świata Crankworx w dyscyplinie MTB Slopestyle!

Dawid Godziek
Dawid Godziek · fot. mat. prasowe


W ostatnią niedzielę Dawid Godziek po raz kolejny udowodnił, że jest jednym z najbardziej wszechstronnych zawodników w świecie rowerowych sportów ekstremalnych. Podczas swojego pierwszego startu w Mistrzostwach Świata FMB World Tour Crankworx w Innsbrucku stanął na trzecim stopniu podium, tuż obok prawdziwych weteranów dyscypliny MTB Slopestyle!

Dawid, złoty medalista X-GAMES w kategorii BMX Dirt, swoje starty w dyscyplinie MTB rozpoczął zaledwie rok temu. Uzyskanie wystarczającej ilości punktów by móc wystartować w diamentowej serii zawodów FMB World Tour było dla niego niemałym wyzwaniem. Dzięki swojej determinacji, w miniony weekend stanął na linii startu wraz z resztą 13-stu zawodników światowej czołówki. W swoim finałowym przejeździe wykonał spektakularne ewolucje, między innymi: Twister Nohand, Double Backflip X-up, Cashroll Barspin.

Dawid Godziek
Dawid Godziek · fot. mat. prasowe


- Jestem przeszczęśliwy, że mój pierwszy start mistrzostwach świata MTB Slopestyle zakończyłem na podium! Tym bardziej, że zrobiłem prawie cały przejazd tak, jak go sobie zaplanowałem! Oczywiście mam apetyt na więcej i już wiem nad czym muszę jeszcze potrenować, by móc ulepszać swoje wyniki! Mam nadzieję, że to osiągnięcie będzie moją przepustką do świata MTB - komentuje Dawid Godziek.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.