Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 1 października 2019
  • wyświetleń: 4176

Curlerzy z Warszowic wezmą udział w Igrzyskach Olimpijskich!

Dzięki wygranej w Turnieju Kwalifikacyjnym zawodnicy KS "Warszowice" mogą cieszyć się nominacją do Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich odbywających się w styczniu przyszłego roku w Lozannie (Szwajcaria).

Zawodnicy KS „Warszowice" na Turnieju Kwalifikacyjnym - 09.2019 · fot. KS "Warszowice"


Końcówka sierpnia i wrzesień to dla curlerów z Warszowic przede wszystkim przygotowania, pod okiem Damiana Hermana, do najważniejszej młodzieżowej imprezy sportowej, jakim był turniej kwalifikacyjny odbywający się w Łodzi (27-29 września). Gminę Pawłowice reprezentowały dwie drużyny: KS "Niby Nic a Jednak" w składzie Marlena Dziewirz, Paulina Frysz, Bartosz Porwisz i Szymon Gęborys oraz KS "Slalomem Do Domu" w składzie Monika Wosińska, Klaudia Szmidt, Dominik Szmidt i Robert Kamiński. To właśnie ta druga drużyna po bardzo dobrej grze zdobyła nominację, by w styczniu uczestniczyć w największym sportowym święcie młodzieży, czyli w Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich YOG 2020.

Sam turniej poprzedzony był dwoma trzydniowymi wyjazdami na treningi do Łodzi. W turnieju młodzi olimpijczycy wygrali z drużynami z Łodzi 8:3, drugą drużyną z gminy Pawłowice 6:2, drużyną sopocką 5:3. Pewny już awans do fazy finałowej być może nadmiernie zrelaksował zawodników, bowiem w kolejnym meczu ulegli Gdańskowi 4:2. W tak zwanym finale do dwóch zwycięstw młodzi curlerzy z Warszowic ponownie zmierzyli się z drużyną POS "Dyderski Team" z Łodzi. Pomimo chwil zwątpienia i trudnej sytuacji przed ostatnim endem młodzież wykazała się wielką wolą walki i odpornością na stres, zwyciężając w ostatnim endzie za 5 punktów i całe spotkanie, które dało im przepustkę do Igrzysk - 7:5.

BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.