Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 3 listopada 2019
  • wyświetleń: 5636

[ZDJĘCIA] Postępują prace przy przebudowie Stadionu Miejskiego

Trwają prace remontowe Stadionu Miejskiego im. Jana Larysza w Pszczynie. Zakończenie prac zaplanowano we wrześniu 2020 roku. Całkowita wartość zadania wyniesie blisko 7 milionów złotych.

Przebudowa Stadionu Miejskiego w Pszczynie - 10.2019 · fot. MORiS Pszczyna


Na przebudowanym obiekcie powstanie sześciotorowa bieżnia o długości 400 metrów, dodatkowy pas z rowem z wodą do biegów z przeszkodami, a także ośmiotorowa bieżnia prosta do biegów na 100 m i 110 m przez płotki, dwustronna skocznia do skoku o tyczce z rozbiegiem, dwustronna skocznia do skoku w dal i trójskoku wraz z rozbiegiem zakończone wspólną zeskocznią wypełnioną piaskiem, rzutnia do pchnięcia kulą, dwie skocznie do skoku wzwyż, dwie rzutnie do rzutu oszczepem z rozbiegiem i sektorem rzutów na płycie boiska, rzutnia do rzutu dyskiem i młotem otoczone klatką ochronną z polem wyrzutu na płytę boiska.

Powstaną również budynki zaplecza, nowa płyta boiska, odwodnienie stadionu oraz terenów wybrukowanych, ciągi komunikacyjne i nowe oświetlenie stadionu.

Planowane zakończenie prac to wrzesień 2020r. Całkowita wartość zadania wyniesie 6 987 567 zł. Ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach "Programu rozwoju infrastruktury lekkoatletycznej 2018" Urząd Miejski w Pszczynie pozyskał dotację w wysokości 2 mln zł.

- Obecnie na terenie obiektu trwają prace ziemne. Wykonawca zakończył etap związany z przygotowaniem drenażu. Pracę postępują. Kolejne sukcesy młodych sportowców z Pszczyny świadczą o tym, że jest to ważna inwestycja, która pozwoli na miejscu przeprowadzać profesjonalne treningi - komentuje burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

Postęp prac można zobaczyć na zdjęciach Jacka Dmyterko:

Loading...

BM / pless.pl, źródło: MORiS Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.