• 20 grudnia 2019
  • wyświetleń: 4151

Dominacja Zuzanny Famulok na Mistrzostwach Polski

Wspaniałą formą popisała się uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu Zuzanna Famulok. Na właśnie zakończonych Mistrzostwach Polski Juniorów 16-letnich w Lublinie, mieszkanka naszego powiatu zdobyła 6 medali !

Zuzanna Famulok nie miała sobie równych w rywalizacji na 200 oraz 400 m stylem zmiennym, zdobywając dwa złote medale, za czasami kolejno: 2:15:70 oraz 4:45:69.

W wyścigu na 100 m stylem zmiennym, czas: 1:03:54 dał jej 3 miejsce, a w rywalizacji
na 100 m stylem motylkowym z czasem 1:01:83 Zuzanna zdobyła srebrny medal.

Wisienką na torcie były wyścigi sztafet. Dziewczyny z klubu UKP Unia Oświęcim zdobyły Mistrzostwo Polski, ocierając się o rekord Polski w wyścigu 4x200 m stylem dowolnym (w składzie: Marta Klimek, Martyna Szkurat, Milena Pogoń, Zuzanna Famulok) oraz brązowy medal w sztafecie 4x100 m stylem zmiennym
(w składzie: Dembowska Weronika, Zuzanna Famulok, Marta Klimek, Martyna Szkurat, )

Unia Oświęcim z czternastoma medalami w klasyfikacji drużynowej zajęła drugie miejsce, ustępując jedynie klubowi UKS G-8 Bielany Warszawa.

Zuzanna od Września reprezentuje klub UKP Unia Oświęcim, a jej trenerami są Andrzej Brania oraz Marek Dorywalski.