Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 19 lutego 2020
  • wyświetleń: 6766

Jacek Majewski z nagrodą Marszałka Województwa Śląskiego

Marszałek Jakub Chełstowski wręczył najlepszym sportowcom z województwa śląskiego nagrody za wybitne osiągnięcia sportowe. Wśród nagrodzonych był wychowanek Iskry Pszczyna, a podopieczny trenera Marka Bieli - Jacek Majewski, który w czerwcu ubiegłego roku został Mistrzem Polski Juniorów w biegu na 400 m.

Jacek Majewski z nagrodą Marszałka Województwa Śląskiego
Jacek Majewski z nagrodą Marszałka Województwa Śląskiego · fot. Marek Biela


Nagrody otrzymało 51 sportowców. Ich łączna kwota to 149.760 zł. Wśród laureatów są m.in. bejsboliści, zapaśnicy, judocy, szermierzy i lekkoatleci. Lekkoatleta Jacek Majewski aktualnie jest studentem Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach i współpracuje z trenerem Aleksandrem Matusińskim.

Jackowi gratulujemy i życzymy dalszego rozwoju kariery!Nagrody Marszałka Województwa Śląskiego przyznawane są za wybitne osiągnięcia sportowe osobom, które uzyskały najwyższe laury podczas igrzysk olimpijskich, paraolimpijskich, mistrzostw świata, mistrzostw Europy czy mistrzostw Polski. Nagrody przyznaje się zawodnikom, którzy mieszkają w województwie śląskim albo reprezentują w danym roku klub sportowy z terenu województwa śląskiego. Po raz pierwszy nagrodę wręczono w 2009 roku, a wśród nagrodzonych byli m.in. Adam Małysz czy Justyna Kowalczyk.

Marek Biela, BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.