Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 9 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 6094

[FOTO] Prace na Stadionie Miejskim zgodnie z harmonogramem

Mimo bardzo dynamicznej sytuacji i wielu ograniczeń w związku z epidemią, prace budowlane na Stadionie Miejskim im. Jana Larysza w Pszczynie przebiegają zgodnie z harmonogramem. Termin ich zakończenia nie jest zagrożony.

Postęp prac na Stadionie Miejskim - 7.04.2020 · fot. UM Pszczyna


Obiekt przechodzi gruntowną przebudowę. Na stadionie powstanie sześciotorowa bieżnia o długości 400 metrów, dodatkowy pas z rowem z wodą do biegów z przeszkodami, a także ośmiotorowa bieżnia prosta do biegów na 100 m i 110 m przez płotki, dwustronna skocznia do skoku o tyczce z rozbiegiem, dwustronna skocznia do skoku w dal i trójskoku wraz z rozbiegiem zakończone wspólną zeskocznią wypełnioną piaskiem, rzutnia do pchnięcia kulą, dwie skocznie do skoku wzwyż, dwie rzutnie do rzutu oszczepem z rozbiegiem i sektorem rzutów na płycie boiska, rzutnia do rzutu dyskiem i młotem otoczone klatką ochronną z polem wyrzutu na płytę boiska.

Postęp prac na Stadionie Miejskim - 7.04.2020
Postęp prac na Stadionie Miejskim - 7.04.2020 · fot. UM Pszczyna


Obecnie trwa przygotowanie nawierzchni pod bieżnię. W ostatnich dniach na jej znacznej części wykonano wylewkę betonową, na ostatnim łuku ułożono zbrojenie. Widać już zarys poszczególnych fragmentów obiektu, przeznaczonych do uprawiania poszczególnych dyscyplin sportowych. Warto dodać, że wszelkie prace i etapy są konsultowane ze specjalistami z Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, którzy wizytują inwestycję.

Jeżeli na prace budowlane nie wpłyną czynniki zewnętrzne, to obiekt sportowy do użytku zostanie oddany jesienią.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.