Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 7 maja 2020
  • wyświetleń: 206

[Iskra Pszczyna] Wracamy do piłkarskiego życia

Końcem kwietnia szkółki piłkarskie otrzymały zielone światło na stopniowy powrót do zajęć na otwartych boiskach. Od kilku dni w naszym klubie trwały przygotowania, aby bezpiecznie i zgodnie ze wszystkimi wymogami rozpocząć piłkarskie zajęcia w małych grupach.

Trenerzy Akademii odwiedzali także w domach swoich podopiecznych, aby przekazać wszystkim maseczki ochronne i sprawdzić gotowość zawodników do powrotu na piłkarskie boiska.

Trenerzy odwiedzili zawodników 05.2020


W poniedziałek 4 maja wróciliśmy do treningów, co prawda jeszcze nie w pełnej formie, ale pracę w pięcio-sześcioosobowych grupach można uznać za etap wprowadzenia i liczymy, że sytuacja epidemiologiczna już wkrótce pozwoli na powrót do zajęć w pełnej obsadzie.

Pierwszego dnia trenowały trzy pierwsze roczniki podzielone na sześcioosobowe grupy. Na zielone boiska wybiegli żacy z rocznika 2011 oraz młodzicy młodsi 2008 i młodzicy starsi 2007. We wtorek swoje treningi rozpoczęły następne roczniki: orliki 2010, juniorzy młodsi 2004/05 oraz żacy z rocznika 2012. A w środę powrót do zajęć mieli zaplanowany trampkarze z rocznika 2006 i orliki z rocznika 2009.

W naszym klubie harmonogram powolnego powrotu do piłkarskiego życia jest tak zorganizowany, aby każdy zawodnik uczestniczył w dwóch treningach tygodniowo. W naszym klubie zajęcia odbywać się będą zgodnie z tymczasowym planem zajęć sześć dni w tygodniu na trzech obiektach sportowych: boisku Piast, boisku Orlik przy hali POSiR oraz na boisku Grobli Ćwiklice.

Treningi 04-06.05.2020 · fot. Andzejek


Powrót do treningów oczywiście jest indywidualną decyzją rodziców i zawodników, ale o potrzebie aktywnych zajęć może świadczyć fakt, że niemal 120-stu dotychczasowych uczestników (blisko 70% zawodników) zadeklarowała swoją chęć powrotu do treningów już w pierwszym tygodniu zajęć i uczestniczyła w pierwszych treningach.

Szczegółowych informacji dotyczących zajęć treningowych udzielają trenerzy. Zapraszamy na nasze piłkarskie treningi.

źródło: MKS Iskra Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.