Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 6 września 2019
  • wyświetleń: 2123

[ZDJĘCIA] Zespół Aiselis zagrał w ramach Bankowa Street Live

W czwartek, 5 września odbył się kolejny koncert w ramach cyklu Bankowa Street Live. Tym razem pszczyńskiej publiczności zaprezentował się zespół Aiselis. Zobaczcie zdjęcia.

Bankowa Street Live - zespół Aiselis - 05.09.2019 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Aiselis to grupa znajomych, których połączyły wspólne inspiracje muzyczne. Członkowie odkryli również, że łączy ich zamiłowanie do obserwacji i opisu otaczającej nas przestrzeni. Za cel obrali zachowanie unikatowej atmosfery miejsc, które powoli znikają z krajobrazu Katowic oraz reszty Aglomeracji. Starają się go osiągnąć poprzez syntezę obrazu i dźwięku, tworząc inny czas, uwieczniając wymarłe i zapomniane miejsca. Wraz z burzonymi obiektami przemysłowymi, kamienicami znikającymi w stertach gruzu zmienia się charakter miejsc, które znamy. Swoją inspirację czerpią z takich grup jak Cabaret Voltaire, Throbbing Gristle, Einsturzende Neubauten, Joy Division, które podobnie jak oni pochodzą z miejsc, których pierwotny charakter gruntownie się zmienił. Sprzęt i formy jakich używają są dowolne. Bazują na technikach industrialu, melodii nowofalowej oraz analogowej elektronice.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.