Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 lutego 2020
  • 24 lutego 2020
  • wyświetleń: 34860

Skutki silnego wiatru w powiecie: powalone drzewa, pochylone słupy

W niedzielę, 23 lutego Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział w Krakowie wydało ostrzeżenie o silnym wietrze. Przewidywania synoptyków potwierdziły się, a strażacy mieli pełne ręce roboty.

Skutki silnego wiatru w powiecie pszczyńskim - 23/24.02.2020 · fot. M.Wieczorek, Monika


W głównej mierze akcje strażaków polegały na usuwaniu powalonych drzew i konarów na ciągi komunikacyjne oraz likwidowaniu tych stwarzających niebezpieczeństwo - takich interwencji odnotowano w sumie 12. Przewrócone drzewa blokowały m.in. przejazd drogą krajową nr 1. Tam dwukrotnie interweniowała Ochotnicza Straż Pożarna z Kobióra (23 lutego o godzinie 23.50 oraz 24 lutego o godzinie 1.45).

Groźnie wyglądające zdarzenie miało miejsce również na drodze nr 935, na odcinku Kobielice - Suszec. Tam około godziny 00.20 drzewo spadło na samochód osobowy. Szczęśliwie nikomu nic się nie stało. Droga była zablokowana przez około pół godziny.

Skutki silnego wiatru w powiecie pszczyńskim - 23/24.02.2020
Zjazd z drogi krajowej nr 1 do Piasku - 23/24.02.2020 · fot. Monika


Ponadto w powiecie widać skutki wichury tzw. "gołym okiem". Jadąc poszczególnymi ulicami można zauważyć pochylone słupy i znaki, przewrócone kosze na śmieci, a także leżące na drogach gałęzie. Strażacy odnotowali też zdarzenie związane z zerwanymi przewodami energetycznymi w Goczałkowicach-Zdroju.

W związku z poważną awarią, która powstała przez wichurę - Zagroda Żubrów była nieczynna do czasu usunięcia awarii. Pracownicy informują, iż żaden z mieszkańców Zagrody Żubrów nie ucierpiał.

Silny wiatr spowodował również utrudnienia w ruchu pociągów. Z powodu powalonych drzew na torach na linii S5 Katowice - Żywiec - Katowice uruchomiona była zastępcza komunikacja autobusowa ZKA (BUS). O godzinie 7.05 ruch pociągów został przywrócony. Utrudnienia występowały też na trasie Katowice - Wisła Głębce.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.