Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 marca 2020
  • wyświetleń: 2540

Zebranie wiejskie na Osiedlu Pawłowice

W środę, 11 marca odbyło się zebranie wiejskie w Osiedlu Pawłowice. W osiedlowym domu kultury pojawiło się tylko kilkanaście osób.

Sołtys Szczepan Martynowski przedstawił sprawozdanie z działalności rady sołeckiej, m.in. zadania, które zrealizowano ze środków budżetu gminy w ramach funduszu sołeckiego. Wójt Franciszek Dziendziel, prezentując zadania gminy dotyczące sołectwa zobacz, zwrócił uwagę na plany inwestycyjne: budowę wodnego placu zabaw, odnowienie elewacji osiedlowego domu kultury, termomodernizację ośrodka zdrowia, gdzie od 1 kwietnia ma funkcjonować stacja pogotowia ratunkowego, czy budowę auli dla Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II.

Mieszkańcy wnioskowali o dodatkowe lampy przy chodniku do sklepu Intermarche, lustro na skrzyżowaniu ul. Poligonowej i ul. Polnej oraz dobudowę chodnika od ul. Pukowca w kierunku cmentarza. Zwrócili również uwagę na zaprezentowaną przez wójta koncepcję budowy parkingu przy ul. Wodzisławskiej. Wójt wyjaśnił, że temat ten trafi na najbliższą sesję rady gminy. Jeżeli radni przekażą środki na tę inwestycję, realizacja zadania rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Zaplanowane na 12 marca zebranie w Pniówku zostało odwołane i będzie zorganizowane w terminie późniejszym. Podobnie spotkanie z mieszkańcami Warszowic, które miało odbyć się 24 marca, przesunięto na termin, kiedy nie będzie zagrożenia koronawirusem.

BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.