Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 marca 2020
  • wyświetleń: 17115

Sportowiec z Zespołem Downa z Czarkowa w Dzień Dobry TVN

W sobotę, 21 marca w programie Dzień Dobry TVN mogliśmy obejrzeć reportaż o Filipie Waleckim, 22-letnim biegaczu i pływaku z Zespołem Downa, który przygotowuje się do Trisome Games w Turcji - igrzysk dla osób z ZD, które odbędą się w październiku.

Filip Walecki
Filip Walecki podczas treningu z tatą w materiale Dzień Dobry TVN - 03.2020


Materiał Dzień Dobry TVN można obejrzeć tutaj.Filip dzięki swoim sportowym dokonaniom przełamuje stereotypy na temat osób z zespołem Downa. Chłopak, ciężko pracując, przez ostatnie lata przekroczył wiele barier, które miały być dla niego nie do pokonania. Sportowa pasja zaczęła się od intensywnej rehabilitacji, której był poddawany od urodzenia. W zawodach rywalizuje z ludźmi zdrowymi, jest też zawodnikiem Olimpiad Specjalnych. Uprawia kilka dyscyplin sportu. Pływa stylem klasycznym, biega z psem na orientację (dogtrekking), uprawia bieganie - jego specjalnością są średnie dystanse - 800 i 1500 m, ale z powodzeniem pokonuje też biegi długie oraz górskie - w tym roku ukończył Beskidy Ultra Trail na dystansie 30 km, który jest uznawany za jeden z najtrudniejszych górskich biegów. Uczy się jazdy konnej, podróżuje, jest turystą górskim. Bierze udział w biegach charytatywnych takich, jak Nocny Bieg po Pszczynie na rzecz Hospicjum św. Ojca Pio, czy Mikołaje-Aniołom, który wspiera Dom Kulejących Aniołów w Piasku.

ar / pless.pl, źródło: TVN

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.