Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 29 marca 2020
  • wyświetleń: 5886

Pszczynianin wydał kolejną książkę. To thriller pt. "Biały Słoń"

Pod koniec marca premierę miała nowa powieść mieszkańca Pszczyny, Jacka Piekiełko, autora kryminałów i thrillerów. Niebawem ukaże się jego kolejny kryminał pt. "Biały Słoń".

Jacek Piekiełko
Jacek Piekiełko wydał kolejną książkę. To thriller pt. "Biały Słoń" · fot. Marcin Giba


Jacek Piekiełko, urodzony w Bielsku-Białej, od pięciu lat jest mieszkańcem Pszczyny. Debiutował powieścią "Ciemne siły", która została nominowana do plebiscytu najlepszej powieści roku 2017 w kategorii horror organizowanym przez portal LubimyCzytać. Wcześniej publikował w serwisach literackich, czasopismach, w kwartalniku Relacje-Interpretacje i tygodniku Kronika Beskidzka. Został laureatem ogólnopolskiego konkursu na opowiadanie kryminalne w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu 2015.

- Pszczyna to świetne miejsce do szukania nowych pomysłów literackich i planowania powieści - przyznaje autor. - Uwielbiam teren parku, a także dalsze zakątki Pszczyny i okolic, które wciąż odkrywam, urządzając rowerowe wycieczki. Popołudniami lub nawet późnymi wieczorami spaceruję po okolicy, porządkując w myślach kolejne sceny do napisania. To niezwykle odprężające!

"Biały Słoń"


"Biały Słoń" to najnowszy thriller autora. W Katowicach dochodzi do koszmarnego morderstwa mieszkańca Ukrainy. Miejsce zbrodni przypomina słynny obraz Rembrandta "Lekcja anatomii doktora Tulpa". Zabójca włożył wiele trudu, aby we wstrząsający sposób odwzorować scenę z malowidła...Niedługo potem ginie kolejny obywatel Ukrainy. Czy na Górnym Śląsku ujawnił się seryjny morderca? Co popycha go do zbrodni? Atmosfera robi się gorąca, media doszukują się nacjonalistycznych motywów morderstwa. Sprawę prowadzi komisarz Horst, słynący z niekonwencjonalnych metod śledztwa. Uwikłany w dramatyczne historie z dawnych lat nie spodziewa się, że skrywane tajemnice wyjdą na jaw w najmniej oczekiwanym momencie. Okazuje się, że ofiary pochodzą z tej samej, małej miejscowości położonej w Karpatach Wschodnich. Horst wyrusza na Huculszczyznę, nie wiedząc, że wokół toczy się niebezpieczna gra, sięgająca przerażających wydarzeń ukrytych w przeszłości karpackich gór...W przedsprzedaży pojawiła się również nowa powieść kryminalna Jacka Piekiełko pt. "Wymazani" wydawnictwa Skarpa Warszawska. Jak się dowiedzieliśmy, autor obecnie pracuje nad jej kontynuacją.Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej pisarza: jacekpiekielko.pl/

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.