Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 31 marca 2020
  • wyświetleń: 9195

Obywatelskie zatrzymanie pijanych kierowców w Radostowicach

W piątek, 27 marca doszło do obywatelskiego zatrzymania pijanych kierowców w Radostowicach. Żaden z mężczyzn nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem, za to każdy z nich miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Mieszkańcy Radostowic uniemożliwili dalszą jazdę kierowcom fiata. W środku dnia widząc jadący "wężykiem" główną drogą samochód, natychmiast zareagowali. Jedna osoba nagrywała zdarzenie używając do tego telefonu komórkowego, inna dzwoniła do dyżurnego, a pozostali zajęli się ujęciem kierowców. W ręce mundurowych trafili dwaj mężczyźni: 44-latek i 49-latek, obydwaj są mieszkańcami pow. pszczyńskiego. W chwili ujęcia, według relacji świadków, miał kierować młodszy z nich, lecz chwilę wcześniej drugi mężczyzna również był widziany za "kółkiem".

Badanie, zarówno w przypadku jednego, jak i drugiego, pokazało znacznie przekroczone stężenie alkoholu w organizmie. 44- latek miał niewiele poniżej 3 promili, a jego kompan nieco ponad 3 promile. Dodatkowo zgodnie z tym, co pokazały policyjne bazy, żaden z nich nie miał prawa kierować jakimkolwiek pojazdem mechanicznym. Teraz obydwaj panowie będą musieli tłumaczyć się w sądzie.

- Jak widać, niezależnie od sytuacji w kraju, pory roku, czy dnia, amatorzy jazdy po tzw. kielichu nie odpuszczają. Bez skrępowania, nie bacząc na obowiązujące przepisy i konsekwencje, wyjeżdżają na drogi, stanowiąc przez to ogromne zagrożenie dla pozostałych użytkowników ruchu. Cieszy jednak fakt, że oprócz policjantów wychodzą im naprzeciw również zwykli obywatele, którzy często w niezwykły sposób reagują, nie bacząc na zagrożenie, bo nie akceptując nieodpowiedzialnego zachowania na drodze - komentują mundurowi.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.