Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 31 marca 2020
  • wyświetleń: 4482

Głos wójta Pawłowic w sprawie wyborów prezydenckich

Wójt gminy Pawłowice w poniedziałek, 30 marca wystosował list otwarty do Państwowej Komisji Wyborczej z prośbą o podjęcie działań zmierzających do zmiany terminu wyborów prezydenckich. Franciszek Dziendziel zaznaczył, że gmina nie ma warunków do bezpiecznego przeprowadzenia głosowania. Poniżej publikujemy treść listu.

Franciszek Dziendziel
Wójt gminy Pawłowice, Franciszek Dziendziel · fot. pless.pl


List otwarty do Państwowej Komisji Wyborczej w sprawie wyborów na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 10 maja 2020 roku

Wójt Gminy Pawłowice informuje, iż w związku z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa i powodowaną przez niego chorobą Covid-19, a także obowiązującymi ograniczeniami wynikającymi z wprowadzonego stanu epidemii, gmina Pawłowice ma ograniczone możliwości należytego przygotowania oraz przeprowadzenia w sposób bezpieczny wyborów na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 10 maja.

Realizując polecenia i zarządzenia władz centralnych, wojewódzkich oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wprowadziliśmy ograniczenia w funkcjonowaniu naszego urzędu oraz podległych jednostek, aby zminimalizować ryzyko zarażenia, tak dla interesantów, jak i pracowników. Podejmujemy wiele starań, aby praca przebiegała bez zakłóceń, jednak naszym najważniejszym zadaniem w tym czasie jest zapewnienie bezpieczeństwa, a także opieka nad osobami nie będącymi w stanie samemu zaspokoić swoich potrzeb.

Pomimo wprowadzenia możliwości zgłaszania kandydatów do obwodowych komisji wyborczych drogą elektroniczną, możemy mieć trudności w skutecznym skompletowaniu składów komisji. Zwrócić również należy uwagę, iż większość lokali wyborczych znajduje się w placówkach oświatowych, które obecnie ze względu na bezpieczeństwo uczniów i nauczycieli są nieczynne. Trudno będzie przeprowadzić dezynfekcję tych obiektów po przeprowadzeniu wyborów i udostępnić je bez narażenia zdrowia wszystkim, którzy będą w nich przebywać w poniedziałek powyborczy.

Dlatego zwracam się z prośbą o przeanalizowanie niniejszego pisma i podjęcie działań zmierzających do zmiany terminu wyborów.


Z poważaniem,
Wójt gminy Pawłowice, Franciszek Dziendziel

ar / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.