Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 2950

Będzie budowa miejsc parkingowych i remont ul. Żelaznej w Kobiórze

Po 15 latach starań udało się gminie Kobiór przejąć od PKP ulicę Żelazną, co umożliwi jej modernizację przewidzianą jeszcze na ten rok. Z tą inwestycją związana jest także budowa drugiego punktu przesiadkowego w rejonie dworca kolejowego, na który samorząd otrzymał dofinansowanie z Metropolitalnego Funduszu Solidarności. Powstanie więcej miejsc parkingowych.

Centrum przesiadkowe Kobiór
fot. UG Kobiór


26 marca w Katowicach został zawarty akt notarialny dotyczący przekazania przez PKP na rzecz gminy Kobiór ulicy Żelaznej. Procedura uregulowania spraw własnościowych tej drogi trwała od 2005 roku. Było to związane z koniecznością komercjalizacji, a następnie uzyskania zgody kilku spółek kolejowych PKP oraz Ministra Infrastruktury. Przekazanie było nieodpłatne, lecz gmina musiała pokryć wszelkie koszty administracyjne, notarialne i sądowe związane z przejęciem drogi w kwocie około 5 tysięcy złotych.

Uregulowanie spraw własnościowych tej drogi umożliwi wykonanie nowej nawierzchni i właściwego oświetlenia. W miarę możliwości gmina chce zrealizować to zadanie jeszcze w tym roku. Przejęcie drogi zbiegło się z planem budowy w rejonie dworca kolejowego drugiego punktu przesiadkowego, która także miałaby zostać zrealizowana w tym roku. Ta inwestycja znajduje się obecnie w fazie projektu. Na budowę miejsc parkingowych Park & Ride (parkuj i jedź) gmina uzyskała dofinansowanie z Metropolitalnego Funduszu Solidarności.

ar / pless.pl, źródło: UG Kobiór

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.