Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 6105

[WIDEO] "Poczuj energię" - nowy utwór rapera z Pawłowic

"Poczuj energię" to nowy kawałek pawłowickiego rapera Frytta, który od 10 lat mieszka w Norwegii. Teledysk do utworu właśnie ujrzał światło dzienne. O czym rymuje i kim jest Frytt?Za bit do utworu "Poczuj energię" odpowiedzialny jest Poszwixxx, a teledysk wykonał Chicken Lifestyle. Raper w osobistym, pokrzepiającym utworze, który nie bez powodu ukazuje się w trudnym czasie epidemii, przekazuje najważniejsze dla siebie wartości, takie jak rodzina, pasja i dbanie o ludzi wokół.

Pod pseudonimem Frytt występuje Krzysztof Frymarkiewicz - urodzony w 1985 roku w Jastrzębiu-Zdroju. Dorastał w Pawłowicach, gdzie w 2000 roku zaczął swoją przygodę z hiphopem. Wcześniejsze składy Frymarkiewicza to P.S.I Pawłowice, Wyraz Twarzy, EMGR (emigrancii) oraz Frytt & Cezar. Od roku 2009 mieszka w Norwegii, gdzie pracuje jako szef kuchni i nagrywa kawałki o tematyce emigracyjnej.

Największe osiągnięcie muzyka to pojawienie się jego utworu "Droga na szczyt" na składance "Drużyna mistrzów 3". W roku 2017 został laureatem konkursu Wybitny Polak w Norwegii w kategorii Kultura. Konkurs ten jest inicjatywą Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego "Teraz Polska". Norweską edycję organizuje Polsko-Norweskie Stowarzyszenie Młodych Profesjonalistów - UCI . Celem jest promowanie osiągnięć wybitnych osobowości polskiego pochodzenia, które odniosły sukces za granicą.

W 2019 roku Frymarkiewicz wziął także udział w norweskiej wersji programu Mam Talent. Polak awansował do półfinału.

Frytt
Frytt w norweskim programie Mam Talent


Rapera z Pawłowic można słuchać także na Spotify: open.spotify.com/album/3YzHGtjLlMzryzIkrjteBX...

ar / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.