Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 3300

Pierwsza powiatowa zdalna sesja przebiegła bez zakłóceń

Wypełniona zwykle podczas sesji Rady Powiatu sala sesyjna pszczyńskiego starostwa była tym razem niemal pusta. Radni głosowali ze swoich domów i zabierali głos dzięki platformie multimedialnej.

Zdalna sesja Rady Powiatu
Pierwsza powiatowa zdalna sesja bez zakłóceń - 22.04.2020 · fot. Powiat


W zdalnym posiedzeniu uczestniczyli wszyscy radni powiatowi. W sali sesyjnej, zawsze wypełnionej podczas sesji, przebywali wyłącznie przewodniczący Rady Powiatu oraz kierownik Biura Rady. Dzięki dobremu przygotowaniu obrad i sprzętu, wszystko poszło sprawnie i bez przeszkód, co potwierdzali radni, dziękując pracownikom starostwa za pomoc w przygotowaniu sesji.

- Radni głosowali nad uchwałami jak zwykle na swoich tabletach za pomocą systemu eSesja, z którego korzystamy od początku obecnej kadencji. Dodatkowo platforma multimedialna, dzięki której widziałem radnych, pozwoliła mi zweryfikować, czy przed tabletem faktycznie jest osoba uprawniona do głosowania - mówi przewodniczący Rady Powiatu Pszczyńskiego, Paweł Sadza. Sesja transmitowana była dla mieszkańców w Internecie.

Zdalna sesja Rady Powiatu
Pierwsza powiatowa zdalna sesja bez zakłóceń - 22.04.2020 · fot. Powiat


Podczas sesji radni wysłuchali sprawozdania starosty z działalności Zarządu Powiatu Pszczyńskiego, które w głównej mierze poświęcone było działaniom powiatu związanym ze stanem epidemii koronawirusa. Dokonali zmian w budżecie powiatu oraz wieloletniej prognozie finansowej, podjęli także uchwały m.in. w sprawie określenia zadań, na które przeznaczone zostaną środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz przyznali dotacje na dofinansowanie prac konserwatorskich.

Wcześniej, również zdalnie, obradowały komisje Rady.

Była to pierwsza zdalna sesja Rady Powiatu Pszczyńskiego, przeprowadzona w ten sposób ze względu na epidemię koronawirusa. Możliwość przeprowadzenia zdalnych obrad wprowadziła ustawa z 31 marca o szczególnych rozwiązaniach związanych z epidemią.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.