Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 29 maja 2020
  • wyświetleń: 2024

Przedszkola publiczne i szkoła w Goczałkowicach zamknięte do 7 VI

Gabriela Placha, wójt gminy Goczałkowice-Zdrój wzięła udział w spotkaniu starosty Barbary Bandoły z dyrektorem tyskiego Sanepidu oraz włodarzami gmin powiatu pszczyńskiego. Tematem wideokonferencji była sytuacja epidemiologiczna w powiecie oraz funkcjonowanie wymazobusa.

Dr Grzegorz Gołdynia, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tychach zalecił, żeby przez najbliższe 2 tygodnie nie otwierać placówek dla dzieci i młodzieży oraz urzędów i innych jednostek na terenie powiatu pszczyńskiego. Jak przyznał, ich otwarcie stanowiłoby duże zagrożenie dla mieszkańców.

- To dla nas istotna deklaracja. W trosce o zdrowie dzieci, rodziców, personelu i wszystkich mieszkańców gminy publiczne przedszkola w Goczałkowicach oraz Szkoła Podstawowa nr 1 pozostaną zamknięte co najmniej do 7 czerwca. O decyzjach związanych z dalszym funkcjonowaniem tych placówek będę Państwa na bieżąco informowała - mówi wójt Gabriela Placha.

Już w piśmie do gminy z 21 maja Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tychach napisał: "z uwagi na trudną sytuację epidemiologiczną na terenie Powiatu Pszczyńskiego, otwarcie placówek dla dzieci i młodzieży uważam za niewskazane".

- Póki co nie zmieniamy także sposobu funkcjonowania Urzędu Gminy. Od początku pandemii urząd pracuje, jednak ograniczyliśmy bezpośrednią obsługę klienta. Zalecamy załatwianie spraw telefonicznie lub elektronicznie - dodaje wójt.

BM / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.