Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 czerwca 2020
  • wyświetleń: 2122

Działalność przedszkoli w Goczałkowicach zawieszona do 30 VI

Publikujemy informację wójta gminy Goczałkowice-Zdrój na temat funkcjonowania gminnych przedszkoli publicznych.

Szanowni Rodzice,

Przedłużamy zawieszenie działalności gminnych przedszkoli publicznych w Goczałkowicach-Zdroju do 30 czerwca, z możliwością wcześniejszego wznowienia działalności jeśli sytuacja epidemiologiczna w powiecie pszczyńskim i regionie poprawi się.

Wczoraj rozmawiałam na ten temat z dyrektorami placówek podczas wideokonferencji. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że w obecnej sytuacji otwieranie placówek 8 czerwca nie jest wskazane, nie jest to również rekomendowane przez sanepid.

Przedszkola gminne zostaną otwarte, kiedy będą ku temu przesłanki. Obecnie nadal stanowi to zbyt duże ryzyko dla zdrowia dzieci, ich rodziców, personelu oraz pozostałych mieszkańców gminy.

Chcę podkreślić, że nasze placówki są przygotowane na przyjęcie dzieci pod względem organizacyjnym i technicznym, wdrożono odpowiednie procedury, zapewniono indywidualne środki ochrony, zmieniono organizację pracy - została dostosowana do nowych warunków oraz wytycznych Ministerstwa Edukacji Narodowej, Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia. Jednak sytuacja epidemiologiczna w regionie nadal jest trudna. W powiecie pszczyńskim liczba osób, u których potwierdzono dodatni wynik badania w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 wciąż rośnie. Na chwilę obecną to ok. 440 zakażonych.

Decyzja o przedłużeniu zawieszenia pracy przedszkoli wynika także z zaleceń Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Tychach, który końcem maja przyznał, że otwieranie placówek dla dzieci i młodzieży w naszym powiecie stanowiłoby duże zagrożenie.

Z wyrazami szacunku,

Gabriela Placha,
Wójt Gminy Goczałkowice-Zdrój

BM / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.