Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 czerwca 2020
  • 20 czerwca 2020
  • wyświetleń: 5086

Podtopienia w Przystani Ocalenie w Ćwiklicach. Zbiórka na studnie

Z powodu ulewnych deszczy w ostatnich dniach nastąpiło podtopienie budynków gospodarczych w schronisku dla zwierząt Przystań Ocalenie. 18 czerwca interweniowała tam ćwiklicka Ochotnicza Straż Pożarna. Fundacja pilnie potrzebuje kamieni i piasku do zabezpieczenia terenu, aby zwierzęta nie stały w wodzie. Prowadzi też zbiórkę na budowę trzech bardzo potrzebnych studni odwadniających.

Interwencja OSP Ćwiklice w Przystani Ocalenie - 18.06.2020 · fot. OSP Ćwiklice, Przystań Ocalenie


Od kilku dni codziennie pada. 18 czerwca w godzinach popołudniowych miała miejce najbardziej obfita ulewa. W Przystani Ocalenie zalało pastwiska, wybiegi, boksy i stajnie. Pod wodą są obecnie drogi przemieszczania się dla ludzi i zwierząt. Pastwisko krów stało się stawem. Całe podłoże stało się tak miękkie, że jest pułapką, z której wyjście dla zwierząt jest trudne. Kozy, barany, osiołki i kury stoją w wodzie.

Trzy studnie, które posiada na swoim terenie Fundacja nie dają rady pochłonąć całej wody. Potrzeba jeszcze przynajmniej trzech. Koszt ich budowy wyniesie ok. 100 tysięcy złotych. Potrzebny jest także piasek i kamień, żeby zabezpieczyć wybiegi.

Przystań Ocalenie, która w tej chwili ma na swoim utrzymaniu ponad pół tysiąca zwierząt musi przetrwać. Ponieważ prowadzi działalność non profit, bez wsparcia darczyńców nie da rady. Dlatego po raz kolejny zorganizowała internetową zbiórkę na portalu ratujemyzwierzaki.plW tej chwili najważniejsza jest pomoc w zakupie piasku, kamieni do utwardzenia terenu i podsypania, aby zwierzęta nie stały w wodzie. Pracownicy potrzebują też gumowców i peleryn. W najbliższym czasie planowane jest wykopanie kolejnych studni odwadniających. W okolicy Przystani nie ma rowów melioracyjnych, więc woda nie ma gdzie odpłynąć - studnie na tym terenie są bardzo potrzebne.

ar / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.