Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 czerwca 2020
  • 1 lipca 2020
  • wyświetleń: 6124

Jaką nazwę otrzyma nowe rondo? Rada Powiatu ma propozycję

Trwa budowa ronda u zbiegu ulic Cieszyńskiej, Zdrojowej i Sznelowiec w Pszczynie. Prace drogowe zbliżają ku końcowi, w związku z czym rozpoczęły się dyskusje dotyczące nazwy, jaką skrzyżowanie powinno otrzymać. Swoją propozycję przedstawili już radni Rady Powiatu Pszczyńskiego.

Budowa ronda na Cieszyńskiej w Pszczynie zmierza ku końcowi
Nowe rondo czeka na nazwę. Rada Powiatu podała swoją propozycję · fot. pless.pl


Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Pszczyńskiego radni przegłosowali uchwałę o charakterze intencyjnym w sprawie zgłoszenia propozycji nadania nazwy "Ronda powiatów partnerskich" skrzyżowaniu zlokalizowanemu u zbiegu ulic Cieszyńskiej, Zdrojowej i Sznelowiec w Pszczynie.

W uzasadnieniu czytamy, że powiat pszczyński posiada partnerów w Niemczech, Czechach i we Włoszech, jednocześnie współpracuje z innymi jednostkami samorządu terytorialnego, będąc członkiem Związku Powiatów Polskich, Śląskiego Związku Gmin i Powiatów oraz Związku Gmin i Powiatów Subregionu Centralnego Województwa Śląskiego. W roku 2021 przypada 5-lecie podpisania partnerstwa z Powiatem Anhalt-Bitterfeld w Niemczech.

Partnerstwo Anhalt-Bitterfeld
Umowa Partnerska Anhalt-Bitterfeld - 12.05.2016 · fot. Powiat


- Na szczególną uwagę zasługuje intensywność kontaktów i różnorodność płaszczyzn, na których następuje wymiana doświadczeń i owocna współpraca w zakresie administracyjnym, oświaty, kultury, promocji zatrudnienia, czy zdrowia - podkreślono w uzasadnieniu uchwały. - Jednocześnie podkreśla się, że w aktualnie trwającej światowej pandemii niemiecki Powiat partnerski aktywnie wspiera pszczyński szpital poprzez przekazywanie potrzebnego wyposażenia medycznego, czy osobistego dla pracowników. Wobec powyższego podjęcie przedmiotowej uchwały jest w pełni uzasadnione.

Co ważne, podejmowanie uchwał w sprawach nazw ulic i placów będących drogami publicznymi lub nazw dróg wewnętrznych w rozumieniu ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych należy do wyłącznej właściwości gminy. W praktyce procedowanie nazewnictwa ulic, rond poprzedzone jest inicjatywą radnych, obywateli, państwowych jednostek organizacyjnych, wśród których znajdują się jednostki samorządu terytorialnego.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.