Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 lipca 2020
  • wyświetleń: 3204

Kolejny sprzęt od WOŚP trafił do pszczyńskiego szpitala

Sześć pomp infuzyjnych trafiło na Oddział Neonatologiczny pszczyńskiego szpitala. Z daru Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy korzystają już najmłodsi pacjenci.

Pompy infuzyjne od WOŚP dla pszczyńskiego szpitala · fot. Szpital Powiatowy w Pszczynie


Fundacja WOŚP po raz kolejny przekazała sprzęt do Szpitala Powiatowego w Pszczynie. Tym razem obdarowani zostali najmłodsi. Sześć pomp infuzyjnych zostało rozdysponowanych na Oddziale Neonatologicznym i służy już maluchom, których stan zdrowia wymaga zastosowania takich urządzeń.

- Dzięki WOŚP mamy nowoczesne wyposażenie stanowiska dla wcześniaka i chorego noworodka wymagającego leczenia - mówi dr n. med. Marcin Leśniewski, dyrektor Szpitala Powiatowego w Pszczynie.

Łóżka do intensywnej terapii w pszczyńskim szpitalu · fot. Szpital Powiatowy w Pszczynie


To kolejny sprzęt przekazany przez Wielką Orkiestrę świątecznej Pomocy pszczyńskiej placówce. Przypomnijmy, że w drugiej połowie maja otrzymała trzy łóżka do intensywnej opieki medycznej prowadzonej w ramach Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Oddziału Neurologicznego. Wartość jednego łóżka to ok. 25 tys. zł. Odkąd szpital prowadzi powiatowa spółka, WOŚP przekazała nowy inkubator, bilirubinometr, lampę do fototerapii oraz dwa kardiomonitory.

W ostatnich kilkunastu latach pszczyński szpital otrzymał kilkadziesiąt urządzeń medycznych oznaczonych czerwonym serduszkiem. Znajdują się na niemal wszystkich oddziałach.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.