Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 7 lipca 2020
  • wyświetleń: 1409

Łąka zakwitła także w gminie Pawłowice

Już zakwitła kwietna łąka przy inhalatorium w Pawłowicach. Na powierzchni ponad 1000m2 wysiano 49 gatunków roślin jednorocznych i bylin.

łąka kwietna w gminie Pawłowice
łąka kwietna w gminie Pawłowice · fot. UG Pawłowice


Rośliny zostały dobrane w ten sposób, że gdy jedne przekwitną, inne zaczynają okres kwitnienia. Są to m.in. len zwyczajny, maciejka dwuroga, niezapominajka alpejska, szarłat zwisły.

Z uwagi na okazałość pierwszych efektów prac, zagospodarowano dodatkowy obszar i na około 3000 m2 wysiano nasiona bezpośrednio w darń trawy. Wsiewki dokonano siewnikiem do podsiewu muraw sportowych. Jest to eksperymentalny sposób zarówno pod względem sposobu siania, jak również pod względem składu mieszanki kwiatów łąkowych, które umieszczono w glebie. W ten sposób wysiano 60 gatunków roślin m.in. bławatki, chabry, nagietki, maki polne, nawłocie, złocienie, łubiny, koniczyny. Część z nich zakwitnie dopiero na wiosnę, ale już teraz spacerując po parku, możemy podziwiać i cieszyć się efektem wykonanych prac.

łąka kwietna w gminie Pawłowice
Wsiewki dokonano siewnikiem do podsiewu muraw sportowych · fot. UG Pawłowice


Łąki kwietne mają niebagatelne znaczenie w okresowo pojawiających się suszach, bo dobrze zatrzymują wodę. Są również siedliskiem dla ptaków i owadów, a szczególnie dla pszczół, których jest coraz mniej.

ar / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.