Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 lipca 2020
  • 12 lipca 2020
  • wyświetleń: 12644

Zmiany personalne w parafii Wszystkich Świętych w Pszczynie

Początkiem lipca Arcybiskup Wiktor Skworc wręczył dekrety księżom wikariuszom, którzy od 29 sierpnia podejmą obowiązki w nowych parafiach. Wśród nich jest ks. Andrzej Cioska z parafii Wszystkich Świętych w Pszczynie, który został mianowany administratorem parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Wodzisławiu Śląskim.

msza, wszystkich świętych
Ksiądz Andrzej Cioska (w środku) został mianowany administratorem parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Wodzisławiu Śląskim · fot. YouTube / pszczyna.tv


Wikary w parafii Wszystkich Świętych w Pszczynie, ks. Andrzej Cioska, dekretem ks. arcybiskupa został mianowany administratorem parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Wodzisławiu Śląskim. Ks. Andrzej obejmie parafię 23 sierpnia. Msza święta dziękczynna i jubileuszowa z okazji 25 lat jego kapłaństwa zostanie odprawiona w pszczyńskim kościele na początku września. Dokładna data i godzina zostanie podana w późniejszym terminie.

Wikarego Cioskę zastąpi ks. Łukasz Rączka, który od sierpnia 2017 roku był wikariuszem w Parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Marklowicach i jednocześnie pełnił funkcję duszpasterza osób niesłyszących w Parafii Wniebowzięcia NMP w Wodzisławiu Śląskim.

ar / pless.pl, źródło: Archidiecezja Katowice, Parafia Wszystkich Świętych w Pszczynie

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.