Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 902

Prawie 1,3 mln zł wsparcia z Fundacji JSW dla gminy Pawłowice

Gmina Pawłowice oraz organizacje działające na jej terenie, otrzymały w latach 2019-2020 z Fundacji JSW ponad 1 mln 290 tysięcy złotych na organizację przedsięwzięć z zakresu kultury, tradycji, wypoczynku, rekreacji, zdrowia, nauki i edukacji oraz bezpieczeństwa.

Gmina Pawłowice dzięki wsparciu Fundacji otrzymała między innymi środki finansowe na realizację programu profilaktyki wykrywania boreliozy wśród mieszkańców gminy Pawłowice na lata 2019-2020, zakup samochodu osobowego dla policji, wyposażenie placu zabaw wraz z ogrodzeniem przy Miasteczku Ruchu Drogowego w Pawłowicach, organizację obchodów Święta Niepodległości w 2019 r. oraz organizację Biegu Pawłowickiego w 2020 r. oraz doposażenie placu zabaw w parku im. ks. Stanisława Pisarka w Pawłowicach.

Z pomocy Fundacji korzystają również szkoły. W 2019 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach powstały wyspecjalizowane klaso-pracownie do nauki elektroniki, elektrotechniki i fizyki. W 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 1 oraz Szkole Podstawowej nr 2 w Pawłowicach powstały pracownie do nauczania języków obcych. Taka pracownia, dzięki środkom Fundacji, powstanie również w Szkole Podstawowej w Warszowicach.

Szereg organizacji pozarządowych zrealizowało dzięki środkom Fundacji szkolenia dla dzieci i młodzieży, obozy sportowe, turnusy rehabilitacyjne, koncerty. Dotację z Fundacji na prace konserwatorskie i restauratorskie kościoła otrzymała także parafia pw. Św. Katarzyny w Pielgrzymowicach. W sumie, w 2019 r. do Fundacji wpłynęło 37 wniosków z terenu gminy Pawłowice, a zakres wsparcia finansowego Fundacji wyniósł 904 500,00 złotych, zaś w 2020 roku - 15 wniosków na kwotę ponad 385 000,00 złotych.

Od końca 2018 r. ze wsparcia Fundacji JSW SA korzystają jednostki samorządowe, stowarzyszenia, kluby sportowe, szkoły a nawet parafie, na terenach których JSW SA prowadzi swoją działalność. Więcej informacji na temat działalności Fundacji oraz możliwości złożenia do niej wniosku o dofinansowanie danego przedsięwzięcia można znaleźć na stronie: www.fundacjajsw.pl.

Lista zadań zrealizowanych dzięki wsparciu Fundacji JSW w latach 2019-2020 - zobacz.

BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.