Wiadomości

• 2 października 2023
  • wyświetleń: 2928

[FOTO] Worek medali dla lekkoatletów Iskry Pszczyna

W sobotę 30 września w Rudzie Śląskiej odbyły się Mistrzostwa Śląska Dzieci Starszych (kategoria U14,roczniki 2010-2011). Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych padło wiele znakomitych rezultatów. Wspaniale spisali się zawodnicy Iskry Pszczyna, którzy w sumie zdobyli 7 medali!

Mistrzostwa Śląska Dzieci Starszych - 30.09.2023 · fot. MKS Iskra Pszczyna

Wśród 37 śląskich klubów biorących udział w tej imprezie lekkoatleci Iskry Pszczyna uplasowali się na wysokim 7. miejscu w klasyfikacji medalowej. Zaś pod względem ilości medali MKS Iskra uplasowała się na 3. miejscu.

Mulimedalistą okazał się Jakub Prządka. Młodszy od rywali o rok - zawodnik urodzony w 2011, został Mistrzem Śląska w skoku w dal (4,89m) oraz zdobył dwa brązowe medale: w wieloskoku (9,68m) oraz w sztafecie 4x100m.

Z kolei na szyi Tamary Bieszczad zawisły dwa krążki: srebrny oraz brązowy. Tytuł Wicemistrzyni Śląska wywalczyła w wieloskoku (9,62m), zaś brązowy medal zdobyła w biegu na 80m ppł (eliminacje-13,41s, finał - 13,63s).

Znakomicie, również z dwoma medalami zawody zakończyli Mateusz Kita (ur.2011) i Franciszek Szymura. Obydwaj zostali Wicemistrzami Śląska. Franciszek w biegu na 1000m z nowym rekordem życiowym -3.01.50min. oraz Mateusz w wieloskoku (9,87m). Brązowe medale z kolei zdobyli w sztafecie 4x100m.
Mateusz uplasował się także na 4. pozycji w biegu na 300m z nowym, bardzo dobrym rekordem życiowym 42,64s.

Nikodem Sojka (również ur. 2011), który rozpoczynał bieg rozstawny 4x100m, uzupełnia skład brązowej sztafety (53,76s).

Wśród 24 zgłoszonych sztafet żeńskich 4x100m - tuż za podium, na 4. pozycji zostały sklasyfikowane nasze dziewczęta. Zawodniczki biegły w składzie Sonia Czerwieńska, Tamara Bieszczad, Iga Kaczorowska, Natalia Stania oraz rezerwowa Maria Karkula. Mimo dobrego wyniku, który uzyskała sztafeta (55,61s), dziewczyny nie mogły pokazać swoich pełnych umiejętności. Ze względu na niekorzystne rozstawienie sztafet dziewczyny w swojej serii wbiegły na metę z 3s przewagą. Zaś zespoły, które zdobyły medale - walczyły ze sobą bezpośrednio w serii.

Sonia, Natalia i Maria rywalizowały również w biegu na 100m.

Iga (także młodsza, ur. w 2011r.) uzyskała wartościowy wynik w biegu na 300m - 47,12s- rekord życiowy (7. miejsce) i w wieloskoku (8. miejsce).

Zadanie zostało współfinansowane ze środków Gminy Pszczyna w ramach realizacji zadania publicznego z zakresu kultury fizycznej i sportu.